
Az épületek a városnál maradnak, a bölcsődei személyzet viszont a minisztériumhoz kerül. Képünk illusztráció
Fotó: Kiss Gábor/MTI
Élénk vita alakult ki szerdán kora délután a marosvásárhelyi tanácsosok ülésén, ahol egyetlen napirendi pont volt: a bölcsődék helyzetének rendezése. Felmerült az aggodalom, hogy nem minden alkalmazottat vesz át a várostól a szakminisztérium, így a szakácsok, dadusok és asszisztensek munka nélkül maradhatnak.
2021. szeptember 22., 19:342021. szeptember 22., 19:34
A bölcsődék Marosvásárhely fennhatósága alól kerüljenek át a jogi személyiséggel bíró óvodákhoz – ez volt az egyetlen napirendi pontja a szerdai képviselő-testületi ülésnek. A változtatásra azért van szükség, mert október elsejétől a szakminisztérium átvállalja a bölcsődékben dolgozókkal járó költségeket. Ehhez azonban szükséges, hogy a helyi tanácsosok elfogadják a bölcsődék áthelyezését a város fennhatósága alól egy-egy jogi személyiséggel rendelkező – már a szakminisztériumhoz tartozó – óvodához. Így
Mint a gyűlésen Portik Vilmos alpolgármester elmondta, Marosvásárhely esetében a bölcsődékre évente valamivel több mint hétmillió lejt költenek, amiből négymillió lej az ötven alkalmazott fizetésével járó kiadás.
Az ülésen Claudiu Maior tanácsos azt szerette volna tudni, hogy mi történik a dadusokkal, szakácsokkal és az egészségügyi alkalmazottal, ugyanis az ő átvételükről tételesen nem szól a bölcsődéket érintő kormányrendelet.
A Maros megyei főtanfelügyelő, Pășcan Sabin Gavril elmondta, kedden volt egy egyeztető ülés a bölcsődék személyzete kapcsán, és biztosították őket, hogy
Külön helyzet áll fenn az egészségügyi asszisztensek esetében, ők ugyanis a közegészségügyi igazgatósághoz tartoznak – az ő munkájukra továbbra is szükség van, ám egyelőre ők nem kerülnek át a szakminisztériumhoz, hanem a közegészségügynél maradnak. A főtanfelügyelő szerint nincs miért aggódjanak a bölcsődék alkalmazottai, mert
A kérdéshez több tanácsos is hozzászólt, meggyőződésének adva hangot: ki kell használni ezt a lehetőséget, hogy a bölcsődei személyzetet átveszi a szakminisztérium, és biztos, hogy az államnak mindenkire gondja lesz.
Személyeskedő vita alakult ki Claudiu Maior és egyes tanácsosok között, amit végül az ülésvezető, Kelemen Márton zárt le, szavazásra bocsátva a határozattervezetet. Ezt a többség megszavazta, így a bölcsődék a város fennhatósága alól a szakminisztériumhoz tartoznak október elsejétől.
Mozgásban is látható hétfőtől Christopher Nolan 2026 nyarán érkező filmje, a Homérosz: Odüsszeiát feldolgozó The Odyssey.
Bejelentette lemondását hétfő este Daniel David oktatási miniszter.
Elfogadja a kormány keddi ülésén a legutóbbi koalíciós egyeztetéseken hozott döntéseket tartalmazó salátarendeletet – nyilatkozta hétfő este a miniszterelnök.
Egy fiatal sofőr addig manőverezett az autójával egy lugosi áruház parkolójában, amíg belehajtott az ottani Altex kirakatába, anyagi károkat okozva. A rendőrök közel háromezer lejre büntették és négy hónapra bevonták a jogosítványát.
74 éves korában meghalt Chris Rea brit énekes-dalszerző, akit a Driving Home for Christmas című slágere tett világszerte ismertté – közölte a BBC.
Jövő nyártól Varsóba is utazhatunk a Brassó-Vidombák Nemzetközi Repülőtérről. Lengyelország fővárosába heti kétszer is lesz a Wizz Airnek járata.
Az oktatási és kutatási ágazatra nem vonatkozik a nyugdíj és az állami fizetés halmozását tiltó törvényi előírás – közölte hétfőn a tanügyminisztérium.
Míg az adventi időszak a legtöbbek számára az elcsendesedésről szól, országszerte – így Székelyföld városaiban is – évről évre megjelennek a hangos dobszóval kísért, medvebőrbe öltözött csoportok. A látványos, de zajos népszokás megosztja a közvéleményt.
Egy 35 éves, Maros megyei nő holttestét emelték ki hétfőn délután a vízből Marosvásárhelyen, az Alsógát utca térségében – a halál pontos körülményeit vizsgálják.
A hét első két napján országszerte enyhébb lesz az idő az ilyenkor megszokottnál, karácsonykor azonban lehűlés várható esővel, havas esővel, havazással – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kéthetes előrejelzéséből.
szóljon hozzá!