
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Hőmérséklet szempontjából átlagos tél elébe nézünk, kiugróan magas értékekkel és fagyos időszakokkal is számolni lehet – nyilatkozta csütörtökön az Országos Meteorológiai Igazgatóság ügyvezető igazgatója.
2022. november 03., 14:092022. november 03., 14:09
2022. november 03., 14:222022. november 03., 14:22
Florinela Georgescu elmondta, a több nemzetközi központtól származó novemberi, illetve decemberi, januári és februári becslések alapján az idei téli középhőmérséklet fél vagy egy fokkal meghaladja majd a sokévi átlagot – ismerteti az Agerpres hírügynökség.
„Ez azonban csak egy általános adat, amelyből kiindulva
– magyarázta a szakember a Focus Energetic elnevezésű bukaresti konferencián.
A novemberi hónap kapcsán rámutatott, ez az ilyenkor megszokottnál sokkal magasabb hőmérsékleti értékekkel köszöntött be, „megdöntve néhány rekordot is”,
Ennél aggasztóbb szerinte a csapadékhiány, mert keveset esett az utóbbi időben, és az előrejelzések szerint a következő hetekben sem lesz ez másként.
A téli hónapokban a sokéves átlagnak megfelelő mennyiségű csapadékra számítanak, havonta 30–40 literre négyzetméterenként – tette hozzá Florinela Georgescu.
A harmadfokú hőségriasztás következtében az év eddigi legforróbb napján vagyunk túl. Bár a délutáni órákban úgy tűnt, hogy viharok váltják a kánikulát, ez végül nem következett be.
Lakóháznál keletkezett tűz vasárnap este Sóvárad főutcáján, ahol javak váltak a lángok martalékává, ugyanakkor az épület tulajdonosa enyhébb füstmérgezést szenvedett – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adatai szerint az idei első negyedévben a romániai kereskedelmi szálláshelyek 390 900 külföldi turistát fogadtak, akik összesen 1,488 milliárd lejt költöttek el.
A rendkívüli hőség miatt 35 megyében korlátozzák hétfőn és kedden a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
szóljon hozzá!