
A Sepsi Aréna. Hogy biztonságosabb legyen az odaút. Archív
Fotó: Bíró Blanka
A Csíkszereda felé vezető úton lévő, Sepsiszentgyörgy határát jelző várostáblát a Sepsi Aréna utáni szakaszra helyezték. Az önkormányzat elindította a procedúrát, hogy az országút ezen szakasza is a város kezelésébe kerüljön, mert ez a feltétele, hogy járdát építhessenek, utat fessenek, és rendezzék a közvilágítást.
2017. december 17., 19:042017. december 17., 19:04
Jelenleg az út az országutakat kezelő hatóság felügyelete alá tartozik, és így az önkormányzatnak nincs joga semmilyen beavatkozás végrehajtására – részletezte Antal Árpád polgármester. Figyelmeztetett, hogy
Az önkormányzat kéri az autóval közlekedő lakókat, hogy az átszokási időszakban fokozottan figyeljenek erre a változásra, ám bíznak benne, hogy a közlekedési rendőrök adnak türelmi időt, és nem vadásszák a szabálytalankodókat.
A Sepsi Aréna köré épülő sportbázis elkészültével újabb módosításra lehet majd számítani, előreláthatólag a jövő év második felében, hiszen akkor a várostábla egészen az árkosi patakhoz fog kikerülni. Jelenleg az építkezés engedélyeztetése zajlik, ám a polgármester rámutatott, a romániai bürokratikus rendszerben ez nem egyszerű folyamat.
A Sepsi Aréna szomszédságában ugyanis komoly sportbázist terveznek, teniszpályákat, focipályákat és jégpályát építenek.
Újra vannak körzeti állatorvosai Hargita megyének, akik a szerződéskötést követően a héten kezdtek el dolgozni. Egy körzetben azonban nem sikerült betölteni a megüresedett helyet, ott egyelőre átmeneti megoldást kell alkalmaznia a szakhatóságnak.
Valamennyi, a belfasti tüntetéseket kísérő incidensekben érintett román állampolgár segítséget kapott a helyi hatóságoktól vagy hozzátartozóitól, és ideiglenesen biztonságos helyre költöztették őket – közölte csütörtök este a román külügyminisztérium.
Elkezdődött Csíkszentkirályon az E578-as jelzésű út és a 123A jelzésű megyei út kereszteződésénél kialakított ideiglenes körforgalom végleges formájának kialakítása. Pár nap alatt végeznek a munkával, de nem árt figyelni az arra autózóknak.
A nyolcadikosok országos vizsgáján és az érettségin közreműködő tanárok fizetése változatlan marad, azaz a 2024-ben megállapított fizetést kapják idén is, de ez Maros megyében egyelőre nem okozott fennakadást a jelentkezéseknél, van elég javítótanár.
A felhőszakadások és viharok miatt kibocsátott másodfokú riasztás miatt néhány órával elhalasztják pénteken a Transzfogarasi út Piscul Negru és Bilea-vízesés közötti szakaszának forgalom előtti megnyitását – jelentette be csütörtökön Cristian Pistol.
Adrian Papahagi egyetemi docens csütörtökön közölte, hogy Eugen Tomac kijelölt kormányfő felkérésére „elviekben” vállalta, hogy a technokrata kormány kulturális minisztere legyen, a jelenlegi helyzetben azonban úgy döntött, hogy visszalép.
Első- (sárga) és másodfokú (narancssárga) árvízvédelmi készültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország nagy részének folyóvizeire.
A romániaiak több mint fele biztos abban, hogy a biztonságról vagy háborúról szóló hírekben meg tudja különböztetni a valós információkat a hamisaktól – derül ki az Informat.ro és az INSCOP Research csütörtökön ismertetett felméréséből.
Módosította a Kovászna megyei Kereskedelmi és Iparkamara a vezető vállalkozások díjazási rendszerét, abból a meggondolásból, hogy egyes mutatók alapján sok cég eddig kizáródott a versenyből.
Összehangolt félretájékoztatási kampány zajlik a Facebookon az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével kapcsolatban – állapította meg csütörtökön Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
szóljon hozzá!