
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Marosvásárhely marosszentgyörgyi kijáratánál egy személygépkocsi ütközött egy teherautóval, amelynek következtében az előbbi jármű vezetője súlyosan megsérült.
2020. február 07., 14:182020. február 07., 14:18
A személygépkocsit egy 55 éves marosszentannai férfi vezette és Szászrégen irányába haladt, amikor egyelőre tisztázatlan okokból áttért a szembejövő sávra, ahol frontálisan ütközött a Szászrégen irányából érkező, szabályosan közlekedő teherautóval, amelyet egy 25 éves mezőzáhi férfi vezetett.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
A súlyosan sérült járművezetőt a tűzoltóknak kellett kiszabadítaniuk az összeroncsolódott személygépkocsiból. A mentősök a helyszínen ellátták, majd a Maros megyei kórház sürgősségi betegellátó osztályára szállították, állapota súlyos – tájékoztatott Dan Petru Daniel, a Maros megyei tűzoltóság szóvivője.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
A mentés és helyszínelés ideje alatt a Marosvásárhely és Marosszentgyörgy között útlezárást léptettek érvénybe.
A tűzoltók emelték ki a súlyosan sérült járművezetőt az összeroncsolódott járműből
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
A kormány dolgozik a 2026-os állami költségvetésen, amely reális alapokra fog támaszkodni – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Országszerte jóval enyhébb volt a csütörtökre virradó éjszaka az előzőekhez képest, a Csíki- és a Gyergyói-medencében azonban továbbra is a fagy az úr: csak itt mértek mínusz 15 fok alatti hőmérsékletet az országban.
Itt a vizsgaidőszak. Kávé, jegyzetek, éjszakázás – ismerős? Most megéri megállni egy pillanatra, mert a Székelyhon játékra hív, ahol nemcsak a tanulási szokásaidat oszthatod meg, hanem értékes nyereményeket is bezsebelhetsz.
Többéves előkészületek után nemsokára elkezdődhetnek az első munkálatok a Harvíz Rt. regionális víz- és csatornaszolgáltató tervezett közműfejlesztési óriásberuházása során. Tavaly kiderült, a projekt két részre oszlik a pénzügyi korlátok miatt.
Megtartotta szerdán első ülését a Victoria-palotában a jövedelemadó és az áfabevételek visszaosztási rendszerének kidolgozásával megbízott munkacsoport.
A 2024-es helyhatósági és EP-választások megszervezése 250 millió euróba került, a parlamenti választások költségei 120 millió eurót, a 2024-es és a 2025-ös elnökválasztás megszervezésének költségei pedig több mint 300 millió eurót tettek ki.
Egy 15 éves Temes megyei fiú meggyilkolásával gyanúsítanak egy 21 éves fiatalembert és két kiskorút.
Mintegy 819 ezer lej értékben szabott ki bírságot a Hargita megyei tűzoltóság a tűzvédelmi előírások megszegéséért, továbbá három kereskedelmi egységet be is zárattak múlt év végén, idén pedig egy hargitafürdői panzió esetében is így jártak el.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán újabb elsőfokú figyelmeztetést adott ki az ország 13 megyéjében a fagyos idő miatt.
Hetvennyolc éves korában elhunyt Antal István, volt parlamenti képviselő, a Székelyudvarhelyi városi RMDSZ szervezet alapító tagja.
1 hozzászólás