Látványos és veszélyes baleset történt szerdán hajnalban Marosszentgyörgyön, amikor egy Konstanca megyei sofőr által vezetett nyergesvontató egy magánház falának ütközött.
2019. október 16., 10:262019. október 16., 10:26
2019. október 16., 10:282019. október 16., 10:28
Fotó: Haáz Vince
Látványos és veszélyes baleset történt szerdán hajnalban Marosszentgyörgyön, amikor egy Konstanca megyei sofőr által vezetett nyergesvontató egy magánház falának ütközött.
2019. október 16., 10:262019. október 16., 10:26
2019. október 16., 10:282019. október 16., 10:28
Fotó: Haáz Vince
A tűzoltóság sajtószóvivőjétől, Dan Petru Danieltől megtudtuk, hogy a rendőri, mentős és tűzoltó egységeken kívül a gázvállalat ügyeletesei is a helyszínre siettek, ugyanis az ütközéskor a tehergépkocsi megrongált egy gázelosztó berendezést, ezért fennállt a gázszivárgás veszélye.
A Maros megyei rendőrség szóvivője, Emanuela Rugină arról tájékoztatott, hogy az elsődleges információk szerint a 41 éves, konstancai gépkocsivezető elveszítette uralmát a jármű felett, áthajtott az ellenkező irányú sávra, kidöntött több közlekedési táblát meg kerítést, végül pedig
A balesetben a gépkocsi vezetője enyhe sérüléseket szenvedett, a helyszínre érkező mentősök kórházba vitték, de a vizsgálatok után már kiengedték. Jelentős kár keletkezett két kerítésben és egy ház falában. A helyszínen folytatják a vizsgálatokat.
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Tavaly összesen 3950 halálos és súlyos sérüléssel járó közúti balesetet történt országos szinten, kevesebb, mint az előző évben – közölte vasárnap a Román Rendőrség.
Egy nepáli vendégmunkás ugrott be elsőként szombaton egy craiovai park jeges tavába, hogy megmentsen egy ötéves kislányt. Aztán további öten – köztük a lánya apja – siettek a gyermek segítségére, de csak a vendégmunkásnak sikerült elérnie a kislányig.
Romániában a tartós, kemény fagyok idején csak korlátozottan növelhető a belföldi földgáz-kitermelés és a tartalékok kitárolási üteme, ezért az import – elsősorban Magyarország felől – elengedhetetlenné válik – figyelmeztetett a szakértő.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat szombaton egy figyelmeztető előrejelzést, valamint több, szerda reggelig érvényben lévő sárga jelzésű riasztást adott ki kemény fagy és rendkívül alacsony hőmérsékletek miatt Románia legnagyobb részére.
Robbanás történt szombaton reggel egy gyulafehérvári tömbházban, amelynek következtében egy férfi súlyos égési sérüléseket, egy fiatal nő pedig lábsérülést szenvedett, és huszonkét lakót kellett ideiglenesen kiköltöztetni az épületből.
A Salvamont ötvenkét emberen segített az elmúlt huszonnégy órában, egyvalaki életét azonban nem tudták megmenteni.
A korkedvezménnyel nyugdíjba vonult romániai bírák és ügyészek átlagosan 4000 eurónak megfelelő nettó szolgálati nyugdíjat kapnak kézhez havonta, ami csaknem kilencszerese a közalkalmazotti átlagnyugdíjnak.
Szombat reggel Gyergyóalfaluban mérték a legalacsonyabb hőmérsékletet az országban: a Hargita megyei településen mínusz 22 Celsius-fok volt.
Mínusz 21 fok alá esett a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában és Gyergyóalfaluban is. Ez volt a leghidegebb az országban.
Megelégelték a magyarázkodást, őszinte válaszokat várnak a városvezetéstől az adóemelések kapcsán a sepsiszentgyörgyiek. Egy felhívásban arra buzdítják a lakókat, ne csak az online térben adjanak hangot az elégedetlenségüknek.
szóljon hozzá!