
Korábban itt volt a végállomás, most felszámolták
Fotó: Haáz Vince
Tulajdonjogi viták miatt megkésett Marosvásárhelyen a vegyipari kombináthoz tervezett autóbusz-végállomás átadása, emiatt a legnagyobb kánikulában is a tűző napon kell várakozniuk azoknak, akik bevásárolás vagy munka után busszal szeretnének hazaindulni. Az utasok úgy vélik, ha át is adják a végállomást, az a gondot nem oldja meg.
2024. július 19., 14:062024. július 19., 14:06
Marosvásárhelyen az Összekötjük a várost jelszó égisze alatt korszerűsítették a városi tömegközlekedést az elmúlt években.
Itt arra várnak, hogy az áramszolgáltató tegye a maga dolgát, legyen, amivel működniük a rendszereknek.
Ideiglenes megoldás, senkinek nem jó
Fotó: Haáz Vince
A tömegközlekedés korszerűsítése részeként felújítják az autóbusz-végállomásokat is. Egyik, a Jeddi úti már elkészült, használják. Folyamatban van az Egyesülés negyedbeli buszmegálló átadása, és
Ugyanis a területen, ahová fedett várótermet, mellékhelyiséget és az elektromos buszoknak gyorstöltőket szereltek, van két vendéglátó-egység is, amelyek érvényes területfoglalási szerződéssel rendelkeztek, és arról nem akartak lemondani. Mint megtudtuk, a vitás kérdést megoldották, a napokban nekifognak a kérdéses épületek lebontásának.
Sok türelemre van szüksége az utasoknak
Fotó: Haáz Vince
A vegyipari kombinátnál levő végállomásnál olvasóink elmondása szerint jelenleg több gond van. Egyrészt
Korában az újjal szemben árnyékos végállomás volt, de azt az üzlethálózat bővítésével felszámolták.
Hamarosan a hátsó, kis épületeket lebontják
Fotó: Haáz Vince
Portik Vilmos alpolgármester kabinetjétől megtudtuk: úgy próbálták meg áthidalni a problémát, hogy
Igen ám, de ott nem tudnak állomásozni a buszok, így az épületek háta mögött várják, hogy tovább indulhassanak. Hiszen az érkezés és indulás között a sofőröknek le kell pecsételniük a menetlevelet, mosdóba kell menniük; van, akik a szabad perceit kihasználva tízóraizik, cigarettázik, kávézik.
Fotó: Haáz Vince
Amint az alpolgármester irodájának illetékese elmondta, az üzletek előtt van ugyan jól kialakított, árnyékos buszmegálló, de az csak leszállásra alkalmas, ott nem tudnak felülni azok, akik hazaindulnak.
Megtudtuk, hogy
Ez azt jelenti, hogy azoknak, akik busszal érkeznek bevásárolni, le kell szállniuk a kombinát oldalán, és egy négysávos úton kell átkelniük a nagyáruházakhoz. Igaz, hazafele már felülhetnek az üzletek előtt kialakított megállóban.
A személyautók helyét ideiglenesen a buszok vették át
Fotó: Haáz Vince
Az utasok szerint most rossz azoknak, akik hazafele indulnak; ha elkészül a végállomás, rossz lesz azoknak, akik bevásárolni jönnek. Jobb megoldás kell – fogalmazták meg többen is, arra biztatva a város és a tömegközlekedési vállalat vezetőségét, hogy a helyszínen keressenek megoldást, és gondolják át:
Se árnyék, se mosdó, se ivókút
Fotó: Haáz Vince
Az unitáriusok Rómája – így emlegették régen Bölönt, amelynek vártemplomáról a Nemzet útja vezetője az állítja, hogy korábban ortodox volt. Mihai Tîrnoveanut történelemhamisítással vádolják és panaszt tesznek ellene a diszkriminációellenes tanácsnál.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) április 6. és 9. között több mint ezer gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket, és megközelítőleg 3,8 millió lej értékben szabott ki bírságokat.
Részvételre buzdítja a határon túli magyarokat az országgyűlési választásokon Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes.
Leszállították azt a 14,5 millió lejes Da Vinci robotsebészeti eszközt a csíkszeredai kórházba, amellyel a jövőben minimális beavatkozással és nagyobb precizitással végezhetnek elsősorban onkológiai műtéteket. A gépeket a sajtónak is megmutatták.
A marosvásárhelyi vegyipari kombinát és a Romgaz közötti tárgyalásokat nem tudják befolyásolni, de a miniszterelnök segítségét kérik a műtrágyagyár megmentése érdekében – ígérték a szakszervezeti vezetőkkel találkozó Maros megyei parlamenti képviselők.
A munkaügyi felügyelőség több mint 7 millió lejre rótt ki bírságokat néhány nap alatt, és közel 500 feketén dolgozó személyt azonosított – hívta fel a figyelmet csütörtökön a munkaügyi miniszter.
A Háromszéki Közösségi Alapítvány (HKA) pénteken Dani Kinga Emléknapot szervez a Domb utcai mozgásparkban. Az esemény célja a kiváló sepsiszentgyörgyi sportoló emlékének megerősítése, valamint a játszótér kellemesebbé tétele.
Visszatért a tél április közepén a hegyvidéki térségekbe: csütörtökön vékony hóréteg rakódott le Hargitafürdőn és a Madarasi Hargitán is: a webkamerák felvételei havas tájat mutatnak a szeszélyes áprilisi időjárás következtében.
Lezárult a próbaérettségi dolgozatainak javítása, és az eredményeket továbbították a tanfelügyelőségeknek, illetve az iskoláknak – tájékoztatott csütörtökön az oktatási minisztérium.
Afrikai sertéspestis jelenlétét igazolták egy elhullott vaddisznóban a „Gödrös” nevű területen – tájékoztatták a sertéstartó gazdákat az illetékes hatóságok.
szóljon hozzá!