
Borboly Csaba tudományos eszközökkel cáfolná meg a medvekérdésben terjesztett álhíreket
Fotó: Veres Nándor
Széleskörű kampánnyal venné fel a harcot Borboly Csaba Hargita megyei tanácselnök a „medvemaffia” ellen, amely szerinte álhíreket terjeszt és jogtalanul költi el a forrásokat. A kezdeményezés részeként egy ügyvéd ingyenesen jár majd el az elmúlt három évben és az ezután bekövetkező medvetámadások ügyében.
2022. május 12., 15:592022. május 12., 15:59
2022. május 12., 16:152022. május 12., 16:15
„Le a medvemaffiával. A Hargita megyei lakosok élete elsőbbséget élvez” – olvasható néhány jogszabály számának kíséretében azon az óriásplakáton, amelyet csütörtökön függesztettek ki Hargita Megye Tanácsának épületére, a „medvemaffia” ellen indított kampány nyitómozzanataként.
Mint a helyszínen tartott sajtótájékoztatón Borboly Csaba tanácselnök elmondta, meglátása szerint
Ehhez álhíreket terjesztenek, céljaik eléréséhez pedig helyi- vagy akár Európai Uniós forrásokat használnak fel. Üzenetük szerint a medveprobléma kialakulásáért a lakosság a felelős, mert elfoglaltuk a vadak életterét, kivágtuk az erdőket és minden téren rosszul jártunk el.
Fotó: Pinti Attila
Arra nem derült fény, hogy pontosan milyen szerveződést takar a medvemaffia megnevezés és kik a tagjai, az ezt firtató újságírói kérdésekre ugyanis
Fotó: Veres Nándor
„Meghirdetünk egy olyan kampányt, amellyel a maffia tagjainak fals érveit és indokait megcáfoljuk, és tudományos eszközökkel bebizonyítjuk az igazságot.
– húzta alá Borboly. Hozzátette: a kampány részeként naprakész kutatásokat fognak végezni, ösztöndíjakat hirdetnek meg, és
Fotó: Pinti Attila
Felkérte továbbá azokat a kutatókat, civil szervezeteket, egyetemistákat és bárki mást, akinek szívügye a medvekérdés, és szeretne tenni az álhírek terjesztése ellen, hogy vegye fel a kapcsolatot a megyei tanáccsal. Borboly végül arra is kitért, hogy a megyei tanács ügyvédi tiszteletdíjat nem tud fizetni, ezért hosszú időbe telt, mire találtak valakit, aki felkarolja ezt az ügyet.
– avatott be a tanácselnök.
Közvitára bocsátotta a környezetvédelmi minisztérium a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM) 2026-os költségvetéséről szóló határozattervezetet – közölte szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Összehangolt közlekedésbiztonsági akciót tart a 15-ös országúton vasárnap a rendőrség. Érdemes lesz vigyázni a forgalmas útvonalon, amely áthalad Maros megyén, és Hargita megye északi részét is érinti.
Medvetámadás áldozata lehetett egy nő, akinek a Beszterce-Naszód megyei Telcs község területén találták meg a holttestét pénteken.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon.
Megválasztották miniszterelnöknek Magyar Pétert az Országgyűlés alakuló ülésén szombaton.
Tizenkét év után kerül vissza az Európai Uniós zászlója a magyar parlament épületére Forsthoffer Ágnes szombaton megválasztott országgyűlési elnök első döntése szerint.
Egy kamion és egy személyautó ütközött össze szombaton reggel Olténiában, aminek következtében a teherautó felborult, a sofőrje pedig a helyszínen életét vesztette.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon. Az új parlament megalakulásával megszűnt a 2022-ben hivatalba lépett, Orbán Viktor vezette Fidesz-KDNP-kormány megbízatása.
Közzétették a belügyminisztérium Facebook-oldalán azokat a hőkamerás légi felvételeket, amelyek nagyban hozzájárultak a Bihar megyei gyilkosság fő gyanúsítottjának elfogásához.
Leégett a szombatra virradóan a Retyezát-hegység Pietrele-völgyében lévő Encián (Gențiana) menedékház.
1 hozzászólás