
Borboly Csaba tudományos eszközökkel cáfolná meg a medvekérdésben terjesztett álhíreket
Fotó: Veres Nándor
Széleskörű kampánnyal venné fel a harcot Borboly Csaba Hargita megyei tanácselnök a „medvemaffia” ellen, amely szerinte álhíreket terjeszt és jogtalanul költi el a forrásokat. A kezdeményezés részeként egy ügyvéd ingyenesen jár majd el az elmúlt három évben és az ezután bekövetkező medvetámadások ügyében.
2022. május 12., 15:592022. május 12., 15:59
2022. május 12., 16:152022. május 12., 16:15
„Le a medvemaffiával. A Hargita megyei lakosok élete elsőbbséget élvez” – olvasható néhány jogszabály számának kíséretében azon az óriásplakáton, amelyet csütörtökön függesztettek ki Hargita Megye Tanácsának épületére, a „medvemaffia” ellen indított kampány nyitómozzanataként.
Mint a helyszínen tartott sajtótájékoztatón Borboly Csaba tanácselnök elmondta, meglátása szerint
Ehhez álhíreket terjesztenek, céljaik eléréséhez pedig helyi- vagy akár Európai Uniós forrásokat használnak fel. Üzenetük szerint a medveprobléma kialakulásáért a lakosság a felelős, mert elfoglaltuk a vadak életterét, kivágtuk az erdőket és minden téren rosszul jártunk el.
Fotó: Pinti Attila
Arra nem derült fény, hogy pontosan milyen szerveződést takar a medvemaffia megnevezés és kik a tagjai, az ezt firtató újságírói kérdésekre ugyanis
Fotó: Veres Nándor
„Meghirdetünk egy olyan kampányt, amellyel a maffia tagjainak fals érveit és indokait megcáfoljuk, és tudományos eszközökkel bebizonyítjuk az igazságot.
– húzta alá Borboly. Hozzátette: a kampány részeként naprakész kutatásokat fognak végezni, ösztöndíjakat hirdetnek meg, és
Fotó: Pinti Attila
Felkérte továbbá azokat a kutatókat, civil szervezeteket, egyetemistákat és bárki mást, akinek szívügye a medvekérdés, és szeretne tenni az álhírek terjesztése ellen, hogy vegye fel a kapcsolatot a megyei tanáccsal. Borboly végül arra is kitért, hogy a megyei tanács ügyvédi tiszteletdíjat nem tud fizetni, ezért hosszú időbe telt, mire találtak valakit, aki felkarolja ezt az ügyet.
– avatott be a tanácselnök.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesületnek (KCSSKE) 36. alkalommal is sikerült megszervezni a Csoma-napokat Kovásznán. Az idei tematika a magyarság szimbólumai voltak.
Nem nehéz elrontani egy regény nagyvászonra adaptálását, Andy Weir zseniális sci-fijével viszont nem ez történt. A meglehetősen könyvhű filmváltozat 2026 eddigi legjobb blockbustere lett. Kritika.
Vasárnaptól Románia áttér a nyári időszámításra, hajnali 3 órakor 4 órára kell átállítani az óramutatókat. Ez nem befolyásolja a vasúti menetrendet.
Március 29-én vasárnap kezdődik a nyári időszámítás: az órákat hivatalosan hajnali háromkor négy órára állítják át, így március utolsó vasárnapja a maga 23 órájával az év legrövidebb napja lesz.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szombaton az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 16 megye folyóvizeire, köztük Hargita és Kovászna megyeiekre is.
Folytatódik az üzemanyagárak emelkedése: szombaton újabb 15 banival drágult a gázolaj, így literenkénti ára már minden székelyföldi töltőállomáson meghaladja a 10 lejt, míg a prémium gázolaj ára már csak pár banira van a 11 lejes lélektani határtól.
Március 28-tól, szombattól adhatják le levélszavazatukat a magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgárok az április 12-i országgyűlési választásra – hívja fel a figyelmet Nacsa Lőrinc nemzetpolitikáért felelős államtitkár.
Lefoglalták a hatóságok a belügyminisztériumi katasztrófavédelmi főosztály (DSU) több munkatársának mobiltelefonját.
Hatvan napra hatósági felügyelet alá helyezték a januárban a Temes megyei Csene községben megölt 15 éves fiú nagyapját, aki a gyanú szerint arcon ütötte a gyilkosság egyik vádlottjának anyját.
Nem mindenki tudja, hogy az ökölvívó Papp László rugonfalvi gyökerekkel bírt, ahol ünnepséget terveznek születése századik évfordulója apropóján. Erről meg a sepsiszentgyörgyi kosárlabda őskoráról is beszélgettünk Oláh István egri fertálymesterrel.
1 hozzászólás