
21. századi körülmények. A telefonos alkalmazásoknak köszönhetően pontosan megtudható, hogy mikor érkezik a taxi
Fotó: Barabás Ákos
Különböző telefonos alkalmazások üzembe helyezésével igyekeznek felzárkózni a 21. századi igényekhez a székelyudvarhelyi taxitársaságok.
2019. március 16., 17:542019. március 16., 17:54
A meglévő hetvenöthöz képest újabb tizenöt taxishelyet hagyott jóvá az önkormányzat tavaly, amire tizenkét esetben akadt is jelentkező – fejtette ki lapunknak Boga Erzsébet, Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatalának munkatársa. Mint mondta, az említett személyek közül eddig csak egy állt munkába, de hamarosan a többiek is megkezdhetik a fuvarozást. Május elejéig kell bemutatniuk járművüket, illetve a szükséges engedélyeket. Az új jelentkezőknek köszönhetően összesen
A fennmaradó három hely tehertaxisoknak van meghirdetve, ezekre azonban nem akadtak jelentkezők.
A nyugat-európai nagyvárosok mintáját követve helyezett üzembe egy telefonos applikációt az alig két hete működő egyik társaság, amelyet Barta Ferenc és Kelemen András hozott létre. A tulajdonosok elmondták, úttörő alkalmazásuk sok szempontból megkönnyíti a taxisok és klienseik kapcsolatát. Aki a meglepően könnyen kezelhető telefonos programot használva rendel fuvart, pontos időpontot kap a taxi érkezéséről – ebbe egyebek mellett a forgalom nagyságát is beleszámolja a rendszer –, és
Így nagy eséllyel elkerülhető, hogy a sofőrnek vagy a kliensnek fölöslegesen kelljen várakoznia a helyszínen.
Fotó: Barabás Ákos
„Ha egy adott esetben nem is tud senki rögtön a helyszínre sietni, legalább a kliens látja, hogy többet kell várnia, addig pedig más elfoglaltságot kereshet” – magyarázta Kelemen. Az is lényeges, hogy rendeléskor az utas egyebek mellett kiválaszthatja, hogy éppen légkondicionáló berendezéssel felszerelt, házi kedvenc szállítására alkalmas, bankkártyaolvasóval rendelkező vagy mozgássérült szállításához megfelelő autót szeretne. Persze
Mindemellett a sofőröket is pontozni lehet. A rendelést a megállóban lévő első taxis táblagépére vagy a helyszínhez legközelebb lévő fuvarozóéra továbbítja a program. A sofőrnek néhány másodperce van ezt elfogadni, ha nem teszi meg, akkor egy másik közeli kolléga kapja meg a fuvart. Ezeket egyébként a taxisoknak is érdemes egyből elfogadniuk, hiszen ha folyamatosan kihagyják a lehetőséget, akkor egy idő után letiltja őket a rendszer, és egy darabig nem fognak több megrendelést kapni – fejtette ki az alkalmazás néhány előnyét Kelemen András. Arra is kitért, hogy
A céghez jelenleg 22 autó tartozik, amiből néhánynak most zajlik az engedélyeztetése, így azokkal még nem dolgoznak.
Jelenleg 29 autója van a városban már évek óta jelen lévő másik társaságnak, de nemrég további hatot vásároltak, amelyeket hamarosan szintén használni tudnak – nyilatkozta lapunknak Istvánffy Árpád Csaba, a vállalkozás vezetője, hozzátéve, hogy új járműveik között egy hibrid taxi is van. Mint mondta, a 21. századi igényekhez igazodva már tavaly eldöntötték, hogy egy telefonos alkalmazást is üzembe helyeznek klienseik számára. Ez eddig azért nem valósult meg, mert amíg az önkormányzat nem tette lehetővé, hogy új taxishelyekért pályázzanak, meglévő fuvarozóik alig győzték a munkát.
Attól tartottak, hogy ha az applikáció is elindul, még jobban megnövekszik klienseik száma, az pedig a szolgáltatás minőségének romlásához vezethet. Most, hogy sikeresen pályáztak az új járművek üzembe helyezéséért, elindulhat a program fejlesztése, ami nagyjából fél évet fog igénybe venni. Istvánffy rámutatott, egyelőre nem szeretne többet elárulni az applikációról, de mindenképp az a cél, hogy utasaikat a lehető legjobban kiszolgálják. Ettől függetlenül
Györfi Jenő, a város első taxitársaságának vezetője kérdésünkre nem tudta megmondani, hogy jelenleg pontosan hány autóval dolgozik, mivel az utóbbi időszakban többen is távoztak társaságuktól. Éppen ezért még gondolkoznak azon, hogy miként tehetnék jobbá szolgáltatásukat. Annyit azonban leszögezett, hogy eddig is kiszolgálták klienseiket, és a továbbiakban is számíthatnak rájuk.
A Friedrich Ebert Alapítvány romániai irodájának legújabb elemzése szerint a romániaiak reáljövedelme nőtt a leggyorsabban az Európai Unióban az elmúlt 15 évben.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfőn este televíziós szereplésre hivatkozva távozott a Nemzeti Liberális Párt (PNL) országos politikai bürójának üléséről.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfőn kormányzati részvételt ajánlott az RMDSZ-nek – számolt be Csoma Botond, a szövetség képviselőházi frakcióvezetője.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfőn kijelentette, hogy szerdán csak „elméleti”, informális megbeszélése volt Nicușor Dan államfővel az esetleges kormányalakítási megbízásáról.
Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az alaptörvény tizenhatodik módosítását, amely nyolc évben korlátozza a miniszterelnöki megbízatás maximális hosszát.
A Román Vámhatóság alkalmazottait is képviselő Meridian Országos Szakszervezeti Szövetség bejelentette, hogy az intézmény dolgozói szerdán kétórás figyelmeztető sztrájkot tartanak a munkakörülményeket és juttatásaikat érintő súlyos problémák miatt.
Az RMDSZ egyelőre nem döntött arról, hogy támogatja-e Adrian Veștea kormányát, előbb megvárja, hogy milyen álláspontra jut a Nemzeti Liberális Párt (PNL).
Dobos Melindát nevezték ki Hargita Megye Tanácsának megyemenedzseri tisztségére a hétfői tanácsülésen.
Sepsiszentgyörgy egykori dohánygyárában aláírták hétfőn a helyi Csodák palotájának finanszírozását célzó szerződést. Az önkormányzat a Közép Fejlesztési Régió legnagyobb uniós támogatásával vághat bele az élményközpont kivitelezésébe.
Mezőgazdasági munkát végző emberekre támadt rá a medve hétfőn a Kászonaltíz községhez tartozó Kászonújfaluban, mindkét személyt kórházba kellett szállítani. Az áldozatok állapota stabil.
2 hozzászólás