Hirdetés
Hirdetés

Átalakul a csíkszeredai buszpályaudvar, ideiglenes megállóhelyet kell kijelölni az autóbuszoknak

A távolsági buszpályaudvar jelentős átalakulás előtt áll •  Fotó: Veres Nándor

A távolsági buszpályaudvar jelentős átalakulás előtt áll

Fotó: Veres Nándor

Rövid időn belül megkezdődik a csíkszeredai távolsági buszpályaudvar átépítése, amely a vasúti felüljáró híd közelében jelent újabb építőtelepet. A munkálatok idejére az autóbuszok megállóhelyét új helyszínre kell költöztetni, de ezt még nem jelölték ki.

Kovács Attila

2022. május 05., 08:552022. május 05., 08:55

2022. május 05., 11:352022. május 05., 11:35

Napok kérdése, hogy aláírják a kivitelezési szerződést a csíkszeredai távolsági buszpályaudvar átépítése és felújítása céljából, a közbeszerzési eljárás lezárult – közölte érdeklődésünkre Bors Béla. Csíkszereda alpolgármestere szerint miután ez megtörténik, és a kiválasztott céggel egyeztetnek az ütemezésről,

átadják a terepet nekik, hogy minél előbb elkezdjék a munkát.

Hirdetés

Addig viszont még van egy fontos feladata a városvezetésnek:

ki kell jelölni egy ideiglenes megállóhelyet, ahol a helyközi és megyeközi buszjáratok fel tudják venni az utasokat, illetve biztosítani tudják a leszállásukat.

Ha ugyanis a munkálatok megkezdődnek, várhatóan nem lesz lehetőség arra, hogy a buszpályaudvaron folytatódjon a mostani tevékenység.

•  Fotó: Veres Nándor Galéria

Fotó: Veres Nándor

Új helyszínre van szükség

Az alpolgármester elmondta, néhány helyszínt kinéztek, de

még nincs döntés arról, és hol lesz az ideiglenes állomás, amely inkább megállóhelynek számít majd – az autóbuszok hosszabb ideig történő parkolására, ahogy ez most történik a pályaudvaron, valószínűleg nem lesz lehetőség.

Ezért ezt a busztársaságoknak kell megoldaniuk – vetítette előre Bors Béla, aki szerint naponta 20-25 buszjárat fordul meg a távolsági buszállomáson, beleértve a megyeközieket is. Számukra kell megfelelő helyet kijelölni, úgy, hogy

a közúti forgalmat ne befolyásolják számottevően, de a rendszeres utazóknak se legyen túl messze a jelenlegi pályaudvartól.

•  Fotó: Veres Nándor Galéria

Fotó: Veres Nándor

Az is megtörténhet, hogy nem kell azonnal költözni, amennyiben a kivitelező csak a terület egy részén kezd egyszerre dolgozni, akkor egy ideig még folytatódhat a buszállomás tevékenysége – ez azonban a következő időszakban dől el.

A munkálatok elkezdése viszont elég sürgős, mert az európai uniós támogatást kapott fenntartható mobilitási terv részét képező beruházást

a finanszírozási szerződés szerint jövő év végére teljesen be kell fejezni, az elszámolásokkal együtt

– emlékeztetett az alpolgármester. Szintén a mobilitási terv része a helyi tömegközlekedést kiszolgáló gázüzemű autóbuszok számára szükséges telephely, javítóműhelyek és töltőállomás kialakítása az Akác utcában – ez a beruházás azonban tovább késik, mert a közbeszerzési eljárás eredménytelenül zárult, és újra kell kezdeni – tudtuk meg.

•  Fotó: Veres Nándor Galéria

Fotó: Veres Nándor

Megváltozó körülmények

A távolsági autóbusz-állomás ténylegesen pályaudvarrá alakul, mivel ott nem állomásozhatnak majd a távolsági buszjáratokat üzemeltető cégek járművei. 

A létesítménynél egy indulási, illetve egy érkezési oldalt alakítanak ki, ahol a buszok felveszik, illetve leteszik az utasokat, majd továbbhaladnak.

A terv szerint két részre oszlik majd a pályaudvar területe, az egyik rész a városi buszjáratok számára lesz fenntartva, és ott lesz ezek végállomása is, a másik részen a távolsági autóbuszok a Brassói útról térhetnek be a kijelölt beállóhelyekre, ahol az utasok leszállnak, kissé távolabb, az indulási oldalon pedig az utasfelvétel történik.

A nemzetközi buszjáratok járművei számára külön helyet biztosítanak, és lesz egy tranzitzóna is, ahová a városon csak áthaladó távolsági buszok állhatnak be.

Hirdetés

1 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. április 08., szerda

Szerdán délben is rengett a föld

A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt szerdán 14 óra 9 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).

2026. április 08., szerda

Szerdán délben is rengett a föld

Hirdetés
2026. április 08., szerda

Etikai panasz az onkológián: nyílt levélben kritizálják a főorvos hozzáállását

Rendszerszintű hiányosságokra hívta fel a figyelmet egy elkeseredett hozzátartozó egy közösségi médiás bejegyzésében. A panasz nem a főorvos szakmai hozzáértését, hanem az empátia hiányát és a nem megfelelő tájékoztatást sérelmezi. Reagált a kórház.

Etikai panasz az onkológián: nyílt levélben kritizálják a főorvos hozzáállását
2026. április 08., szerda

Papíron kétszáz állással kevesebb lett Marosvásárhelyen

Elfogadták szerdán Marosvásárhelyen a városháza alkalmazottainak csökkentéséről szóló határozattervezetet, amely alapján több mint kétszázzal kevesebb lett az állások száma. Papíron ugyan nagy a csökkenés, a valóságban azonban pár embert érint a változás.

Papíron kétszáz állással kevesebb lett Marosvásárhelyen
2026. április 08., szerda

Csoma Botond: az RMDSZ politikai stabilitást akar, nem lenne szerencsés most kormányfőt váltani

Az RMDSZ politikai stabilitást és a kormányzás jelenlegi formátumban való folytatását akarja, Ilie Bolojan kormányfő vezetésével – jelentette ki szerdán Csoma Botond.

Csoma Botond: az RMDSZ politikai stabilitást akar, nem lenne szerencsés most kormányfőt váltani
Hirdetés
2026. április 08., szerda

Elromlik az idő: jóval hidegebb lesz a megszokottnál a következő napokban

Újabb első- és másodfokú riasztásokat adtak ki a meteorológusok szerdán a rossz idő miatt: a magas hegyvidéken hóviharokra, az ország többi régiójában heves szélre kell számítani csütörtök reggelig.

Elromlik az idő: jóval hidegebb lesz a megszokottnál a következő napokban
2026. április 08., szerda

Székelyföld határán rengett a föld hajnalban

A Richter-skála szerint 4-es erősségű földrengés történt szerdán 5 óra 28 perckor Buzău megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).

Székelyföld határán rengett a föld hajnalban
2026. április 08., szerda

Orbán Viktor videóüzenetben szólította meg a határon túli magyarokat

Videóüzenetben fordult a határon túli magyarokhoz Orbán Viktor miniszterelnök, aki közösségi oldalán közzétett bejegyzésében a választásokon való részvétel fontosságára hívta fel a figyelmet.

Orbán Viktor videóüzenetben szólította meg a határon túli magyarokat
Hirdetés
2026. április 07., kedd

Az államfő elé terjesztette jelöltjeit az igazságügyi miniszter

Radu Marinescu igazságügyi miniszter a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) ügyészi részlegének véleményezése hiányában Alex Florențát javasolja a DIICOT főügyész-helyettesi tisztségére, Marius Voineagot a legfőbb ügyész helyettesi posztjára.

Az államfő elé terjesztette jelöltjeit az igazságügyi miniszter
2026. április 07., kedd

Visszavonták a Realitatea Plus műsorszolgáltatási jogosultságát

Visszavonta a Realitatea Plus műsorszolgáltatási engedélyét az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) – írja az Agerpres.

Visszavonták a Realitatea Plus műsorszolgáltatási jogosultságát
2026. április 07., kedd

Egyesült Államokkal való együttműködés fontosságát hangsúlyozta Orbán Viktor

Az Egyesült Államokkal való stratégiai együttműködés fontosságát hangsúlyozta, valamint a gazdasági és energetikai kapcsolatok erősödéséről beszélt Orbán Viktor kedden Budapesten, J.D. Vance-szel közösen tartott sajtótájékoztatóján.

Egyesült Államokkal való együttműködés fontosságát hangsúlyozta Orbán Viktor
Hirdetés