
Jó lesz vigyázni. Oda kell figyelni a kihelyezett táblákra
Fotó: Haáz Vince
A forgalmi dugók elkerülés érdekében átalakították az egyik útkereszteződést Marosvásárhelyen a belvárosban. A szakosztály vezetője reméli, hogy a kihelyezett elválasztók tartósnak bizonyulnak.
2022. december 09., 09:022022. december 09., 09:02
2022. december 09., 14:232022. december 09., 14:23
Marosvásárhelyen a Győzelem tér – Cuza Voda utca – Liviu Rebreanu utca kereszteződésénél gyakoriak voltak a forgalmi dugók, ráadásul néhány súlyosabb baleset is történt. Ezeket figyelembe véve a rendőrség kérte, hogy a marosvásárhelyi városháza alakítsa át az útkereszteződést. A döntés alapján a Győzelem tér irányából érkezőknek kötelezően jobbra kell fordulniuk a Cuza Voda utca kereszteződésénél, nem haladhatnak előre a Rebreanu utca és a nagy állomás felé.
Fotó: Haáz Vince
A városháza közterület-kezelő igazgatóságának aligazgatója, Gedő István a Székelyhonnak elmondta, napi szinten voltak a helyszínen forgalmi dugók, az útkereszteződésbe behajtó és ott elakadó autók miatt néha hosszú sorok alakultak ki, és a jelzőlámpás útkereszteződésben zajló közlekedést is zavarták.
Reményét fejezte ki, hogy a gépkocsivezetők figyelembe veszik a tiltó táblákat, és nem rongálják meg a kihelyezett eszközöket. Mint elmondta, vannak sofőrök, akik áthajtanak ezeken az akadályokon, megrongálva azokat, nem törődve azzal sem, hogy esetleg kárt tehetnek az autójukban.
A városlakók véleménye erősen megoszlik a meghozott forgalmi változásról. A közösségi oldalakon több százon hozzászóltak a bejelentéshez. Legtöbben nem értenek vele egyet, arra hivatkozva, hogy sokkal gyorsabban lehetett ezen az útszakaszon haladni a főtérről a nagy állomás felé, mint a párhuzamos, jelzőlámpákkal ellátott fő úton.
Fotó: Haáz Vince
Többen arról számoltnak be, hogy elég lett volna jobban felfesteni, hogy merre lehet a főtérről haladni és nem kellett volna megakadályozni, hogy a kocsik előre haladjanak a Poklos patak, állomás irányába.
A tavalyi negyedik negyedévben 9454 lej volt a romániai háztartások havi átlagjövedelme, 0,4 százalékkal nagyobb mint 2025 harmadik negyedévében; a kiadások átlagösszege 8075 lej volt, ami a jövedelem 85,4 százalékát jelentette.
Első- és másodfokú riasztásokat adtak ki a meteorológusok kedden a rossz idő miatt: a magas hegyvidéken hóviharokra, az ország többi régiójában heves szélre kell számítani szerda estig.
Várja a találkozót „jó barátjával, Orbán Viktorral” JD Vance, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke, aki erről a Budapestre indulás előtt nyilatkozott újságíróknak.
Kedd éjféltől 36 banival lett olcsóbb a gázolaj a kormány által múlt pénteken elfogadott jövedékiadó-csökkentés következtében. A standard gázolaj literenkénti ára – töltőállomástól függően – 9,93 és 10,38 lej között alakul Székelyföldön.
Romániának jelenleg nincsenek üzemanyag-ellátási problémái, az ebben az ágazatban tevékenykedő vállalatok pedig a nemzetközi piachoz igazodó árakon vásárolnak – jelentette ki hétfőn Nicușor Dan államfő.
Nemcsak a hagyományok megélését tartják fontosnak Csíkszentkirályon, hanem azt is, hogy továbbadják azokat, példát mutassanak az ifjúságnak.
Sűrű füst keletkezett egy szászrégeni lakásban hétfőn, miután kigyulladt egy főzéshez használt készülék. Egy férfit evakuálni kellett a lakásból – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Bár már leáldozott a húsvéti képeslapküldés szép szokása, a korábban képeslapokon ábrázolt húsvéti szimbólumok tovább élnek az internetes üdvözleteken is. Vajon valaha elgondolkozunk-e azon, hogy mit üzennek a képek?
Változékony, gyakran szeszélyes időjárásra számíthatunk Székelyföldön a következő két hétben – derül ki a Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzéséből. Az ortodox húsvét idején csapadékos idő ígérkezik a térségben is.
Összesen 13 ezer lej értékben tulajdonított el vagyontárgyakat három Hargita megyei fiatal egy kézdivásárhelyi vállalat telephelyéről, közülük kettőt már őrizetbe vettek – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
szóljon hozzá!