
A tervek szerint májustól biciklizni is jobban lehet majd a Somostetőről
Fotó: Haáz Vince
Ha az időjárás megengedi, már az elkövetkező napokban megjelennek a munkagépek a marosvásárhelyi somostetői biciklipályán. A meglevő terepkerékpár-pálya egy részét úgy alakítják át, hogy gyerekek, kezdők és profik is használni tudják.
2022. április 04., 20:462022. április 04., 20:46
A marosvásárhelyi városháza az Easyrider kerékpárbolt szakembereinek segítségével alakítja át, illetve újítja fel a somostetői erdei bringapályát. A 2,6 kilométeres, már meglévő erdei kerékpárút,
és ezért kevesen használták. Az Easyrider képviselője, Ferenczi György a Székelyhonnak elmondta, az állatkert bejáratának szomszédságából induló pálya
A hamarosan kezdődő átalakítások során olyan módosításokat végeznek, hogy gyerekek és felnőttek is tudják használni. Egyelőre nincs anyagi lehetőség a teljes pályát átalakítani, így annak csak egy részét módosítják, de úgy, hogy az egész pályát jobban ki lehessen használni.
Megkérdeztük az illetékest, hogy mennyire van igény egy ilyen erdei kerékpárpályára, figyelembe véve, hogy a Somostetőről indul, amelyet kerékpárral nem egyszerű megközelíteni.
Fotó: Haáz Vince
Ferenczi kiemelte, a somostetői szaladópályát is egyre többen használják az elmúlt időszakban, bizonyítva, hogy ha adottak a lehetőségek, akkor mind többen és többen kezdenek el szaladni, sportolni. Azt remélik, hogy egy jól használható kerékpárpálya is ilyen hatást ér majd el. Ami a Somostetőre való feljutást illeti,
De ez még csak elképzelés.
Forgalmi változás lesz a sepsiszentgyörgyi Patak utcában, a Cigaretta utca és a Kós Károly utca közötti szakaszon hétfő reggeltől.
Súlyos baleset történt vasárnap a Beszterce-Naszód megyei Mezőörményesen, ahol egy személy traktor alá szorult.
Alkoholfogyasztással összefüggő közúti balesetekhez riasztották a rendőröket az elmúlt napokban. Csíkszenttamáson egy jogosítvány nélküli, ittas sofőr frontálisan ütközött, Maroshévízen pedig egy autó hídfőnek csapódott, a balesetben egy utas megsérült.
Hétfőn ül össze a Szociáldemokrata Párt (PSD) országos vezetősége, hogy döntsön a kormányból való esetleges kilépésről szóló belső konzultáció menetrendjéről.
Egy autóbalesethez és két tűzesethez riasztották szombatról vasárnapra virradó éjjel a Maros megyei tűzoltókat.
Száraz növényzet gyúlt ki a Hargita megyei Galócás községben, a tűz mintegy 20 hektáros területet érint.
A gyergyószentmiklósi Szent Miklós római katolikus templom tornyának felújítása miatt emelték le a keresztet és a toronygömböt, amiből érdekes, 1868-ban oda elhelyezett tárgyak kerültek elő. Ezek májusig a múzeumban tekinthetők meg.
Eljárás indult egy iráni férfi és egy román nő ellen, miután megpróbáltak bejutni az Egyesült Királyság nukleáris elrettentő rendszerének egyik kulcsfontosságú haditengerészeti támaszpontjára – jelentette szombaton a PA Media és a dpa.
A román haditengerészet szombaton is folytatja a Midia kikötő térségében elsüllyedt Astana vontatóhajó balesetének kutató-mentő műveleteit – közölte a védelmi minisztérium.
Egy autóbusz borult fel szombaton az 581-es európai úton, Galac és Vaslui megye határán: többen megsérültek, egy személy pedig életét vesztette.
szóljon hozzá!