
Ünnepélyes formában adták át szerdán az első babacsomagokat az érintett kisgyermekes családoknak
Fotó: Gábos Albin
Minden anyasági támogatást igénylőnek babacsomagot ajándékoz Magyarország Nemzetpolitikai Államtitkársága. Székelyföldön az első, kisgyermekes családok számára hasznos holmikat tartalmazó csomagokat az anyaország csíkszeredai főkonzulátusán szerdán adták át.
2019. március 27., 12:472019. március 27., 12:47
Csupa hasznos tárgyat tartalmaz a Magyar Kormány által biztosított ajándékcsomag a gyermekeket vállaló külhoni családoknak. Többek között babatakaró, morzsolható kendő, babapelenka, gyógyszeradagoló, orrszívó porszívó, valamint babafésű is került az összeállításba.
Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusán ünnepélyes formában adták át szerdán az első babacsomagokat az érintett kisgyermekes családoknak. Az eseményen több mint 30 család vett részt és vette át a babacsomagokat Tóth László főkonzultól, illetve a konzulátus többi képviselőitől.
„A csomagok összértéke megközelíti a 100 eurót, azaz 470 lejt, de ezeknek sokkal fontosabb eszmei értéke, hiszen azt jelképezik, hogy a Magyar Kormány számára fontosak a külhoni magyar családok, a külhoni magyar gyerekek, a kormány felelősséget visel a külhoni magyarokért” – emelte ki Tóth László.
Minden érintetett értesítenek
Amióta a Köldökzsinór program tavaly januárban elindult,
Ennek a programnak a kiegészítéseként ezentúl minden igénylő részesül babacsomagban, őket a külképviseletről értesíteni fogják, hogy milyen módon vehetik át majd a csomagot. „A Köldökzsinór program ezután is folytatódik, reményeink szerint örökké, így az elkövetkezőkben is minden megszületendő magyar gyermek után igényelhető az anyasági támogatás és a babakötvény. Ha újabb gyerek születik a családban, akkor jöjjenek el vele a konzulátusra, és igényeljék a két támogatási formát, hiszen egyszerű a kérése, és nem kevés összegről van szó” – magyarázta a főkonzul.
Ünnepként megélt rendezvény. Tóth László főkonzul adta át a csomagokat
Fotó: Gábos Albin
A tematikus évekről
2018-ban hirdették meg a külhoni magyar családok évét, amikor kiterjesztették a Köldökzsinór Programot a külhoniak számára is. Ennek folytatásaként, 2019-et a külhoni magyar gyermekek évének szentelik. Idén is lesznek nyílt pályázatok vállalkozások, egyházak, civil szervezetek részére, az első kiírásra heteken belül sor kerül, amelynek során 600 millió forintos keretösszegre pályázhatnak majd a külhoni vállalkozások. A cél a tevékenységük gyermek- és családbaráttá tétele.

Újdonságokat hozott január a magyar állampolgársággal rendelkező erdélyieknek, ugyanis ettől az évtől a Magyarország területén kívül élő gyerekek után is jár az anyasági támogatás, valamint a babakötvény.
Kimutatást kért a fejlesztési minisztérium az önkormányzatoktól az Országos Helyreállítási Alap (PNRR) keretéből finanszírozott beruházások kivitelezési stádiumáról. Arra kíváncsiak, hogy ezek elkészülnek-e határidőre vagy sem.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
1 hozzászólás