
Fotó: Barabás Ákos
Használható az új székelyudvarhelyi, Malom utcai híd csütörtöktől: a fa- és betonszerkezetű átkelőt mintegy hónap alatt készítette el a kivitelező.
2019. augusztus 08., 16:352019. augusztus 08., 16:35
A hivatalos átadón Gálfi Árpád, Székelyudvarhely polgármestere fontosnak tartott hangsúlyozni: kevéssel több mint egy hónap alatt készült el a beruházás, ebben pedig nagy szerepe van ebben a kivitelező cégnek.
Fotó: Barabás Ákos
A városvezető ugyanakkor hozzátette, a szakcég ígéretéhez híven tartotta az előre egyeztetett ütemtervet, emellett pedig
Fotó: Barabás Ákos
A híd betonpilléreken áll, melyeket máglyarakásos technikával, feketefenyő-rönkökkel burkoltak. A szerkezet tartós, az építkezésnél tört követ, acélgerendákat használtak, a járófelületet pedig cserefával borították.
Fotó: Barabás Ákos
Mint megtudtuk,
Az új hídnál fontos szempont volt a biztonság: a korábbi pallóval ellentétben a csütörtökön átadott átkelő az apácarácsos korlátnak köszönhetően ezt a kritériumot is maximálisan teljesíti.
A Galacon lezuhant orosz drón miatt a külügyminisztérium szombaton bekérette az orosz nagykövetet, és közölték a diplomatával, hogy a román fél elítéli légterének megsértését, és „határozottan tiltakozik” ez ellen az elfogadhatatlan cselekedet ellen.
Orbán Viktor, a Fidesz-KDNP listavezetője, leköszönő miniszterelnök visszaadja a választáson elnyert mandátumát – ezt a Fidesz elnöke maga jelentette be, hozzátéve, hogy rá most nem a parlamentben, hanem a nemzeti oldal újjászervezésében van szükség.
A védelmi minisztériumot szombaton arról értesítették, hogy drónmaradványokat találtak a Tulcea megyei Văcăreni község melletti farm térségében. Ez már a második drón, amelyet az éjszakai orosz támadást követően Románia területén lezuhant.
Biztonságban a megsemmisítésükre kijelölt helyszínre szállították a Galac területére lezuhant orosz drónmaradványokat, így a hatóságok engedélyezték a kitelepített lakosok hazatérését – közölte szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Nicușor Dan államfő meghívta hétfőre a Cotroceni-palotába az Európa-barát pártok vezetőit, hogy megbeszélést folytassanak a SAFE és a PNRR programról.
Kétszáztizenhét embert evakuáltak szombat reggel Galacon, miután a környéken orosz dróntörmelékekre bukkantak – jelentette az országos katasztrófavédelmi igazgatóság (IGSU).
Több sárga és narancssárga jelzésű riasztást adott ki megerősödő szél miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. A vasárnap reggeltől érvényes figyelmeztető előrejelzés az ország teljes területét, így a székelyföldi megyéket is érinti.
Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita – jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Hétvégén is folytatódik az üzemanyagok drágulása: szombaton minden nagy hálózat emelte az árakat, így kedd óta mintegy 65 banival emelkedett mind a benzin, mind a gázolaj ára a romániai töltőállomásokon.
Az időjárás ugyan még nem kedvez a piknikhez, a fészerből előbb-utóbb csak előkerül a grillrács vagy a tárcsalap. Csakhogy még mielőtt flekken- vagy miccssütésre adnánk a fejünket, készíthetünk szmókert házilag. Azt is megindokoljuk, miért érdemes.
szóljon hozzá!