
Fotó: Barabás Orsolya
Átadták szombat délelőtt a gyergyói térség első tanuszodáját. A gyergyószentmiklósi létesítmény szalagvágóján az ünnepi beszédek során elhangzott, ez nemcsak a város, hanem az egész térség számára egy jelentős mozzanat, és a további cél az, hogy egy igazi sportkomplexum épüljön ki. A tanuszodát a lakosság várhatóan szeptembertől használhatja majd.
2021. július 10., 15:492021. július 10., 15:49
Gyergyószentmiklóson a műjégpálya és a labdarúgópályák szomszédságában felépített tanuszoda ünnepélyes átadóján jelen volt többek között Kelemen Hunor miniszterelnök-helyettes, Cseke Attila fejlesztési miniszter, Manuela Patrascoiu, az Országos Befektetési Társaság igazgatója, Bende Sándor parlamenti képviselő, Szabó Zsolt, Hargita megye prefektusa, Barti Tihamér, Hargita Megye Tanácsának alelnöke és a térség több településének vezetői is.
Csergő Tibor, Gyergyószentmiklós polgármestere köszönetet mondott mindazoknak, akik tettek annak érdekében, hogy ez a sportlétesítmény felépülhessen a városban, ugyanakkor szólt a jelentőségéről is.
– emelte ki, hozzátéve, hogy „a Békényben gátat építő gyerekek és a tengeri táborozások során a habokkal megküzdő generációk után Gyergyószentmiklóson uszoda hiányában is megvolt az ambíció, kis strandok és magánmedencék berkeiben már két évtizede zajlik az úszás-oktatás, kacsaúsztatóból indultak a lurkók versenyekre is, és minden alkalommal érmekkel a nyakukban tértek haza.”
Kelemen Hunor miniszterelnök-helyettes elmondta, „egy térséget felemelni nem egyszerű dolog, különösen olyan időben, amikor nem áll minden rendelkezésre a döntéshozók számára. Gyergyó térségének, Gyergyószentmiklós városának pedig az elmúlt években lassan sikerült olyan beruházásokat idehozni, amelyek belátható időn, néhány esztendőn belül meg vagyok győződve, hogy ezt a térséget felemelik”.
Fotó: Barabás Orsolya
Beszélt ugyanakkor arról is, hogy ez a tanuszoda nem csak a Gyergyószentmiklóson élő embereknek fontos. „Egy közeli példát említenék. Amikor Csíkszeredában a Csíki Csobbanó megépült, a körzetében lévő településeket is magához tudta vonzani. A gyerekeket, a középiskolásokat és a felnőtteket, hiszen volt egy olyan hely, ahol jó beosztással, jó szervezéssel minden egyes osztályból, akik úszni akartak tanulni, eljutottak” – tette hozzá Kelemen Hunor.
Cseke Attila fejlesztési miniszter kijelentette, „a munkát elvégeztük helyi szinten, a helyi közösségben, itt, Gyergyószentmiklóson, Gyergyószéken, Hargita megyében. Az elmúlt hat hónap alatt hiszem, hogy a munkát elvégeztük kormányzati szinten is. Ez a közös munka eredménye, és az épületen kívül, ha van valami, ami örömünkre szolgálhat, az az, hogy a közös munka révén jutottunk el ide”. Hozzátette, hogy közösséget fejleszteni nem könnyű, minden nap meg kell ezért dolgozni, de egy-egy ilyen naphoz, eseményhez jutva, mindenki érezheti, hogy megérte.
Fotó: Barabás Orsolya
Bende Sándor parlamenti képviselő felidézte azt, amikor az uszoda építésének ötlete felmerült. „2017 decemberében, egy ebéden született meg ez az ötlet. Elég sokan szkeptikusak voltak, hogy ebből lehet valami, és szűk négy év kellett hozzá, hogy ez valósággá váljon”. Nem titkolta, hogy nehéz volt elhárítani a hitetlenséget, és
Nagyon várta ezt a pillanatot az elmúlt években, ezért elérzékenyülve fogalmazta meg a kívánságát: „Én a gyergyószentmiklósiaknak azt kívánom, hogy legalább annyiszor járjanak be ezen az ajtón, ahányszor bejártam én a CNI ajtaján. Ez azt jelenti, hogy hetente minimum egyszer.”
Fotó: Barabás Orsolya
Barti Tihamér, Hargita Megye Tanácsának alelnöke, Gyergyó területi RMDSZ elnöke is azok között volt, akinek álma volt a tanuszoda. „Ez azt mutatja, hogy a gyergyóiak a jövőbe fektetnek, a gyergyói politikum a gyerekeink egészségére, a közösség egészségére épít.” Egy „házi feladatot” is megemlített, miszerint
Az átadási-átvételi szerződést Cseke Attila fejlesztési miniszter és Csergő Tibor polgármester írta alá, majd a szalagvágást követően a jelenlévők megtekinthették a létesítményt.
Fotó: Barabás Orsolya
Miklós Attila sporttanár, edző tanítványai már eddig is kiváló eredményeket értek el, számukra is jelentős lépés az uszoda, hiszen itt versenykörülmények között fejlődhetnek tovább. A gyermekek kis bemutatóval készültek erre az alkalomra.
Ahogyan elhangzott,
addig még hátra van a szükséges engedélyek beszerzése és a működéshez elengedhetetlen döntések meghozatala.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
2 hozzászólás