
Fotó: Keresztes Zoltán
Hajrá, Bucsin! Ez hangzik el minden olyan sportmegmozduláson, ahol Gyergyóalfalu jégkorongozói, labdarúgói vagy más sportolói szerepelnek. Ez most már a község új sportcsarnokában is elhangozhat – pénteken felavatták a létesítményt.
2023. december 08., 20:162023. december 08., 20:16
Régi álma teljesült a gyergyóalfalviaknak azzal, hogy megépülhetett a település új, modern sportcsarnoka, és ezáltal számos sportág művelői kaptak játékteret, valamint a falu lakóinak is több lehetősége lesz az egészséges testmozgásra.
A mozgás, a sport eddig is sok alfalvi számára volt fontos, több aktív és korábbi sportoló, edző küldött videoüzenetet az eseményre, amelyen mindannyian az egészséges mozgás fontosságára hívták fel a figyelmet, buzdítva a gyerekeket, hogy sportoljanak, a szülőket pedig arra, hogy küldjék a gyerekeket mozogni.
A sportolók után a közösségi vezetők, politikusok szóltak a jelenlévőkhöz. Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke rámutatott, a közösségi munka hasonló a csapatsporthoz: egymásra vagyunk utalva, csak egymást segítve tudunk sikeresek lenni.
Fotó: Keresztes Zoltán
Amikor egy ilyen megvalósítás történik, mint ebben az esetben a gyergyóalfalvi sportcsarnok megépülése, az közös eredmény, minden erdélyi magyar ember eredménye. Közösen kell megfogalmazzuk a célokat és közösen kell cselekednünk, hogy az megvalósuljon – mondta Kelemen Hunor.
Fotó: Keresztes Zoltán
Bende Sándor parlamenti képviselő úgy fogalmazott, hogy ahol a közösség épít, ott van jövő, ahol sportlétesítményt építenek, ott egészséges jövőt teremtenek. Azt kívánta, hogy sok bajnokot tudjanak kinevelni az új sportcsarnokban.
Fotó: Keresztes Zoltán
Barti Tihamér, az RMDSZ Gyergyó-területi szervezetének elnöke beszédében azt emelte ki, hogy a sportcsarnok igazából közösségi találkozási helynek is tekinthető, az alfalviaknak pedig hiányzott egy hely, ahol – főleg ilyenkor, télen – találkozni tudnak a sportkedvelői. Mostantól
Kívánta a helybélieknek, hogy folytatódjon a közösségi terek építése, és a helyi, országos, illetve EU-s képviselettel együtt közösen tudják ezek megvalósítását elérni.
Fotó: Keresztes Zoltán
Gáll Szabolcs polgármester kifejtette, hogy tizenkét éve, amikor polgármesterré választották, már találkozott az igénnyel: Gyergyóalfalunak sportcsarnokra van szüksége. Ennek megvalósítása akkor kilátástalannak tűnt, hiszen korábban már épült egy kisebb iskolai tornaterem, és amikor finanszírozásért kilincselt a különböző intézményeknél, azt a választ kapta, hogy majd akkor lehet sportcsarnoka is a községnek, amikor az ország minden településén lesz legalább egy tornaterem. Azonban amikor Kelemen Hunorhoz fordult, egy hét múlva már elindult a folyamat, és elkészült a létesítmény, mégsem kellett megvárni, amíg minden település megkapja a maga sporttermét – mesélte.
Fotó: Keresztes Zoltán
A csarnokot a helyszínen hivatalosan a Sövér Elek-iskolának adta használatba az önkormányzat. Az iskola igazgatója, Jakab-Bálint Márton Szentgyörgyi Albertet idézte, aki már az 1930-as években problémának látta, hogy napi öt tanóra mellett csak heti kétszer van az iskolában testnevelésóra. A helyzet nem javult.
Az elkényelmesedett, mozgásszegény társadalomban komoly erőfeszítéseket kell tegyenek a szülők annak érdekében, hogy gyerekük mozoghasson, sportolhasson. Gyergyóalfaluban van egy új tér, ahol erre lehetőség nyílik.
Fotó: Keresztes Zoltán
Az avatóünnepség ezúttal nem szalagvágással zárult, hanem a meghívott közösségi vezetők egy labdát passzolgatva adták át a csarnokot a használóinak.
Fotó: Keresztes Zoltán
Befejeződött az idei egységes mezőgazdasági támogatások előlegeinek az utalása a gazdák számlájára. Hargita megyében az igénylők többsége megkapta az előlegeket – napokon belül elkezdik utalni számukra a mezőgazdasági támogatások teljes összegét is.
Belügyminisztériumi egységek tartottak fáklyás felvonulást hétfőn este a december elsejei nemzeti ünnep alkalmából Csíkszeredában. Fotókon mutatjuk.
Bántalmazása miatt feljelentést tett a rendőrségen az a személy, aki hétfőn Gyulafehérváron azt kiáltotta Călin Georgescunak, hogy „Mars Moszkvába!”.
Szünetel az ivóvíz-szolgáltatás kedden reggel kilenc és délután két óra között a székelyudvarhelyi Kamilla utcában – közli a Harvíz vállalat.
Több mint 20 ezer ember vett részt hétfőn, Románia nemzeti ünnepén a gyulafehérvári katonai parádén, amelyen több mint ezer katona, tűzoltó, rendőr, kadét és Romániában állomásozó lengyel katona vonult fel.
55 éves korában, váratlanul elhunyt Kálloy Molnár Péter. Halálhírét először az Alma Együttes Facebook-oldalán közölték, ezt később magyarországi lapoknak többen is megerősítették.
Nicușor Dan államfő a felvonulást megtekintő tömeg közé vegyült, és közel két órán át szelfizett az ünneplőkkel a december 1-jei, Bukarestben tartott hivatalos állami ünnepség után.
A magyar filmművészet 130. évfordulója alkalmából öt héten át ingyen elérhető a Filmión 130 magyar film, köztük van a teljes Hunyadi-sorozat is.
Székelyföldön is debütál a Futni mentem rendezőjének új vígjátéka, a Szenvedélyes nők. Mutatjuk, melyik székelyföldi településeken lesz látható a film decemberben.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfőn közzétett kéthetes előrejelzése szerint a következő napokban fokozatosan felmelegszik az idő, és a legmagasabb nappali hőmérséklet eléri a 12–14 Celsius-fokot.
szóljon hozzá!