
Fotó: Hargita Megye Tanácsa sajtóirodája
Hargita megye legfontosabb, térségeket összekötő és legforgalmasabb megyei útján szerdán hivatalosan is átadták az újonnan épített, Nagy-Küküllőn átívelő hidat.
2020. december 02., 13:542020. december 02., 13:54
2020. december 02., 14:342020. december 02., 14:34
„A sok nehézség és akadály ellenére sikerült eredményesen elvégezni az egyik legfontosabb munkálatot a megyében. A mai naptól kezdve az új décsfalvi hídon haladhat át a forgalom” – idézi a megyei önkormányzat sajtóirodája Borboly Csabát, Hargita Megye Tanácsának elnökét, aki szerint példaértékű volt a Nagy-Küküllő menti polgármesterek összefogása.
Bíró Barna Botond, a megyei tanács alelnöke szerint „minden munkálat befejezése azt jelenti, hogy fókuszálhatunk a következő megoldandó feladatra.” Gyerkó Levente, Nagygalambfalva polgármestere örömét fejezte ki, hogy a megyei önkormányzat számára prioritás volt ez a híd.
A 137-es jelzésű megyei úton lévő hidat a nagyszebeni Prodial cég építette, a tervezési és kivitelezési szerződést 2018. május 28-án írták alá, 3,9 millió lej értékkel. Az átadáson jelképesen feloldották a súlykorlátozást, és egy fotósorozatot is megtekinthettek a jelenlévők, amely az új híd megépítésének pillanatait mutatja meg.
Fotó: Hargita Megye Tanácsa sajtóirodája
Kányádi György Attila református lelkész áldást mondott az új hídra, majd az átadás egy szimbolikus mozzanattal, a guruló boroshordóval zárult. Ezt követően a hidat megnyitották a forgalom előtt.
Új kulturális fesztivál indul útjára Gyergyószentmiklóson és a Gyergyói-medencében: március 16–29. között jönnek a Gyergyói Bábos Hetek. Ennek keretében óriásbábok is megjelennének a város utcáin, a közösség kreativitását tükrözve.
Az áfanövelés miatt mélyebben kell a zsebükbe nyúlniuk a városlakóknak a hulladékszállításért, miután a helyi tanács csütörtöki ülésén jóváhagyta az új díjszabásokat. A drágulás mellett azonban pozitív hírekről is beszámolt a városvezetés.
A romániai polgárok továbbra is az egyházban és a hadseregben bíznak a legnagyobb mértékben, miközben a parlament a bizalmi rangsor utolsó helyén áll – derül ki az INSCOP Research közvélemény-kutatásának csütörtökön közzétett adataiból.
Csapadék várható és időnként a szél is megerősödik az ország nagy részén vasárnap estig. Hétvégétől aztán jelentősen lehűl az idő, vasárnapra virradóan mínusz 14–10 Celsius-fokis is visszaeshet a hőmérséklet. A fagyos idő jövő hét szerdáig kitart.
A romániai polgárok elsősorban a jövedelmek növekedését, új munkahelyek teremtését és az ukrajnai háború befejezését várják 2026-tól – derül ki az INSCOP Research barométer típusú közvélemény-kutatásának csütörtökön közzétett adataiból.
A CNSLR Frăția szakszervezeti szövetség szerint a betegszabadság első napjára járó juttatást megszüntető sürgősségi kormányrendelet sérti a munkavállalók jogait, ezért arra kérte az ombudsmant, hogy támadja meg a jogszabályt az alkotmánybíróságon.
Befolyással üzérkedés gyanújával őrizetbe vette csütörtökön a korrupcióellenes ügyészség Adriana Georgescut, a PNL bukaresti I. kerületi szervezetének tagját. Őrizetbe került feltételezett bűntársa is, aki a gyanú szerint tábornoknak adta ki magát.
Cseke Attila fejlesztési miniszter szerint nincs vita a kormánykoalíción belül a közigazgatási reformról, amelyet azonnal elfogadtatnak, amint lezárul a gazdaságélénkítő csomag megvitatása – nyilatkozta a tárcavezető szerdán Odobești-ben.
Mit tehetünk, amikor a táblagép és a telefon lesz a gyerekünk legjobb barátja? Hogyan találhatjuk meg az egyensúlyt a digitális világ és a valódi gyerekkor között? – ezekre a kérdésekre keresi a választ Vida Ágnes pszichológus székelyföldi előadókörútján.
A bukaresti ítélőtábla szerdán elrendelte, hogy államelnöki hivatal fizessen ki több mint 754 ezer lejt Traian Băsescu volt államfőnek az elmaradt elnöki járandóság címén arra az időszakra, amikor a juttatás folyósítását felfüggesztették.
2 hozzászólás