
Az öltözőbe vonulnak a játékosok
Fotó: Robert Ghement/Agerpres
A sportot nem szabad összemosni a politikával, utóbbinak a helye a stadionokon kívül van – jelentette ki kedden este Asztalos Csaba, az Országos Diszkriminációellenes Tanács (CNCD) elnöke a bukaresti Nemzeti Arénában tartott Románia–Koszovó futballmérkőzésen lezajlott incidensekre utalva.
2023. szeptember 13., 10:292023. szeptember 13., 10:29
2023. szeptember 13., 10:322023. szeptember 13., 10:32
„Az ilyen fajta geopolitikai üzeneteknek nincs keresnivalójuk a sportban. (...) Az UEFA nem engedélyezi a politikai üzenetek közvetítését a stadionokban. (...) A sport az sport, a politika helye a stadionokon kívül van” – nyilatkozta Asztalos az Antena 3-nak egy telefonos interjúban.
Felidézve a korábbi selejtezőkön nézők nélküli stadionokban lejátszott, döntő mérkőzéseket, leszögezte: nézők nélkül játszani nem csupán anyagilag jelent óriási veszteséget, hanem a válogatottnak is, amely nem élvezheti szurkolói támogatását.
– hangsúlyozta Asztalos. Azt is elmondta, hogy a CNCD együttműködik a csendőrséggel az ilyen mérkőzésekkor, azonban
Módosítani kell a törvényt – mondta, nyomatékosítva, hogy „annak az üzenetnek semmi keresnivalója nem volt a stadionban” – írja az Agerpres hírügynökség az Antena 3 Televízióban elhangzottak alapján
A kifogásolt üzenet
Fotó: Ionut Anghel/Agerpres
Kedd este a játékvezető a román szurkolók egy részének botrányos viselkedése miatt a 18. percben, 0–0-s állásnál félbeszakította a Románia és Koszovó labdarúgó-válogatottjának a bukaresti Nemzeti Arénában zajló Európa-bajnoki selejtezőmérkőzését, és az öltözőbe rendelte a játékosokat. A meccs több mint 40 perces szünet után folytatódott.
Ezt megelőzően is folyt a petárdadobálás, és a román keménymag tagjai egy „Koszovó Szerbia” feliratú molinót is elővettek, amit a román válogatott több játékosának kérésére sem voltak hajlandók eltüntetni.
Az UEFA a honlapján bejelentette, hogy a mérkőzést „a szurkolók diszkriminatív viselkedése miatt függesztették fel”. Az újravett mérkőzés végül a román válogatott 2–0-ás győzelmével végződött.
Sorin Grindeanu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke csütörtökön kijelentette, hogy amennyiben ismét miniszterelnök lesz, végre fogja hajtani a helyi közigazgatás reformját a kis települések összevonása révén.
Ideiglenesen 20 százalékkal csökkenti a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között a pénzügyminisztérium – jelentette be csütörtökön Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Törölte a TikTok az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) felszólítására platformjáról azokat a „fekete mentőautó” rémhírét terjesztő tartalmakat, amelyek hatására az elmúlt hétvégén egy Kolozs megyei településen megtámadtak egy mentőautót.
Közel tízezer parkoló és garázs van Székelyudvarhelyen, és 519 gépjármű jut ezer emberre – derült ki a képviselő-testület csütörtöki ülésén, amikor arról kellett dönteni, hogy egy pályázat miatt mi legyen a város parkolási stratégiájával.
Ideiglenesen felfüggesztették egy szentegyházi strand, valamint egy gyimesfelsőloki wellnessközpont működését – számol be az Agerpres. A létesítmények a hiányosságok orvoslása után újra kinyithattak.
Huszonhat bírságot szabtak ki, öt jogosítványt vontak be, valamint hét forgalmi engedélyt vontak vissza a Maros megyei közlekedési rendőrök augusztus 12-én, amikor áruszállítókat ellenőriztek.
Sorin Grindeanu csütörtökön kijelentette, hogy a Szociáldemokrata Pártnak (PSD) jelenleg nincs elegendő szavazata egy kisebbségi kormány beiktatásához.
A konstancai ügyészség vette át a Costinești-nél, a hullámtörő betonelemektől mintegy 15 méterre talált drón ügyét – jelentette be csütörtökön a védelmi minisztérium.
Nem indul el idén nyáron a gyergyószentmiklósi Virág negyed déli részének felújítása. A közbeszerzésen induló egyik cég óvást nyújtott be. A folyamat hónapokig eltarthat, de a garázsok helyén kialakult veszélyes területek nem várhatnak.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 5,5 százalékról 6,1 százalékra emelte az idei év végére vonatkozó inflációs előrejelzését, 2027 végére pedig a korábbi 2,9 százalék helyett 3,4 százalékos inflációval számol – közölte csütörtökön Mugur Isărescu.
szóljon hozzá!