
Csíkkozmáson több helyszínen lesz útfelújítás jövőben
Fotó: Pinti Attila
Több helyszínen is útjavításra készülnek Csíkkozmás községben, erre az Anghel Saligny-kormányprogram nyújtotta támogatás adott lehetőséget. A munkálatokat jövőben kezdik el, jelenleg a tervezés és kivitelezés érdekében kiírt közbeszerzési eljárás zajlik.
2023. szeptember 30., 21:012023. szeptember 30., 21:01
Mint a legtöbb községben, Csíkkozmáson is viszonylag kevés utca maradt aszfaltburkolat nélkül, így ezek felújítása mellett olyan utakat is le lehet aszfaltozni, amelyekre a helybélieknek nagy szükségük van. A polgármesteri hivatal nemrég
a beruházásokhoz szükséges pénzt az infrastruktúra-fejlesztést célzó Anghel Saligny-program biztosítja.
Szántó László polgármester szerint azért osztották két csoportra a szükséges munkálatokat, mert az első szakaszban a községek számára garantált támogatási keretet nem akarták túllépni, kockáztatva ezzel az összes beruházás finanszírozását. Így két pályázatot nyújtottak be, amelyek nemcsak a még aszfaltozatlan községi utak korszerűsítését célozzák Kozmáson és Lázárfalván, hanem két olyan útszakaszt is felújítanak, amelyek fontosak a települések számára – tudtuk meg. Így
Utóbbi helyszínen jelentős mezőgazdasági tevékenység folyik, raktárak vannak, és így mentesíthetik Lázárfalvát az áthaladó teherforgalomtól – magyarázta a községvezető.
A most zajló közbeszerzési eljárás az ősz folyamán befejeződik, de utána még alá kell írni a finanszírozási szerződést a fejlesztési minisztériummal. Ezért a munkálatok megkezdésére legkorábban jövő tavasszal lesz lehetőség.
Motorok és motorosok százait áldották meg vasárnap délután a Tolvajos-tetőn.
Több fát is kidöntött az erős szél vasárnap Marosvásárhelyen, a tűzoltókat három helyszínre riasztották. Maroshévízen egy fa az áramvezetékekre zuhant, ezért a tűzoltók mellett az áramszolgáltató munkatársai is a helyszínre vonultak.
A Román Hírszerző Szolgálat (SRI) tűzszerészei robbanótöltetet találtak a Tulcea megyei Luncavița és Văcăreni térségében becsapódott drónmaradványokban – számolt be vasárnap a védelmi minisztérium.
Életét vesztette vasárnap Huși-ban egy férfi, akire egy tömbház tetőelemei zuhantak – közölte a Vaslui megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A Román Rendőrség vasárnap közölte, hogy 2020 és 2025 között a jobbkormányos gépkocsikat érintő balesetek mintegy 84 százaléka azért történt, mert a járművezetők nem tartották be a közlekedési szabályokat.
A belügyminisztérium vasárnap a szellemi tulajdon világnapján arra figyelmeztetett, hogy a hamisított termékek és a kalóztartalmak továbbra is valós kockázatot jelentenek a vásárlók számára.
A kormány idén is folytatja az Új otthon programot, 500 millió lejes hitelgarancia-kerettel – derül ki a pénzügyminisztérium vasárnap közzétett jogszabálytervezetéből.
Most fordult elő először, hogy az orosz fél nem tudta teljes mértékben tagadni a Románia légterébe szombat hajnalban behatoló drón orosz eredetét – jelentette ki szombat este Oana Țoiu a bukaresti orosz nagykövet bekéretéséről.
Bár szombaton napközben Székelyföld-szerte napos, tavaszi idő volt, vasárnap reggelre több helyen fagypont alá csökkent a hőmérséklet. A leghidegebbet ezúttal is Csíkszeredában mérték.
A Galacon lezuhant orosz drón miatt a külügyminisztérium szombaton bekérette az orosz nagykövetet, és közölték a diplomatával, hogy a román fél elítéli légterének megsértését, és „határozottan tiltakozik” ez ellen az elfogadhatatlan cselekedet ellen.
szóljon hozzá!