
A telekfalviak és a sándortelkiek is profitáltak a beruházásból
Fotó: Csató Andrea
Leterítették a beígért aszfaltrétegeket Telekfalva és Sándorfalva között a 23-as községi úton, így jelentősen javultak a közlekedési viszonyok. A mintegy 3 millió lej értékű projektet az Anghel Saligny programból valósította meg az önkormányzat.
2024. augusztus 13., 20:402024. augusztus 13., 20:40
Többször is kiemelte Zsombori Levente felsőboldogfalvi polgármester, hogy bár kevesen lakják Sándortelkét (nagyjából 50 személy), mégis fontosnak tartják az odavezető út rendbetételét, hiszen szerintük így állítható meg a falu elnéptelenedése, de az sem elhanyagolható tényező, hogy
Tudni kell azt is, hogy a Felsőboldogfalvához beosztott tíz település közül Sándortelke volt az utolsó, ahová nem lehetett eljutni aszfaltozott úton.
Fotó: Csató Andrea
Négy évvel ezelőtt árvíz pusztított Telekfalván és Sándortelkén, ami a két település közötti 23-as községi utat is jelentősen megrongálta. A károk rendbetételére 700 ezer lejes kormánytámogatást kapott a helyi önkormányzat, amit előrelátóan használtak fel.
A kövezést követően nem csak a közlekedés vált egyszerűbbé, de készen álltak arra is, hogy aszfaltozzanak. Ehhez azonban további pénzekre volt szüksége a községnek.
Fotó: Csató Andrea
Közel hárommillió lejt nyert az Anghel Saligny programban a felsőboldogfalvi önkormányzat a 23-as községi út telekfalvi iskola és Sándortelke közötti szakaszának felújítására. A közbeszerzési eljárást követően idén látott munkához a kivitelező. A polgármester elmondása szerint elsőként az útalapot vizsgálták meg és megerősítették azt, ahol szükséges volt. Ezt követően
A munkálat utolsó fázisában burkolták az utat alap és kopóréteg aszfalttal. Mostanra teljesen befejeződött a kivitelezés, még a forgalmi jelzések felfestése is megtörtént. A támogatást nyert beruházás egyik nagy előnye, hogy Telekfalva központjában is megújult az út, ezáltal takarosabbá vált például a templom környéke.
Közösségi adománygyűjtő kampányt indít a Hamm június 1-je és június 21-e között. Az összegyűlt adományokból hátrányos helyzetű gyerekeket lepnek meg pizzával több erdélyi városban, a nyári vakáció idején.
A Richter-skála szerinti 3,1-es erősségű földrengés volt szerdán 3 óra 27 perckor Buzău megyében, a Vrancea szeizmikus térségben – közölte az Országos Földfizikai Intézet (INCDFP).
A Zetelaka községhez tartozó Sikaszóban kedd délben és délután is láttak medvét. Este újabb településeken is feltűnt a nagyvad.
Gyulán román barátjával harangozott a görög-keleti templomban, Japánban asztalosinas volt, rácsodálkozott Mongóliára, születése óta hajtja a kíváncsiság. Az irodalmi Nobel-díjas Krasznahorkai László Marosvásárhelyen mesélt. Vastapssal köszönték.
Négy év szünet után ismét egy flashmobbal jelentkezett a sepsiszentgyörgyi Kék Hold táncklub, amelyről a beavatottak már tudják, hogy tagjait az eső sem tudja elriasztani. Kedd délután park felső sétányán 50 pár táncolt az esőben.
A német Rheinmetall hadiipari vállalat kedden bejelentette, hogy 5,7 milliárd euró értékű szerződéseket írt alá a román hadsereggel, amit a cég „az elmúlt időszak legnagyobb nemzetközi szerződéscsomagjának” nevezett.
Elkezdődött a beiratkozás a 2026-os nyári érettségi vizsgaidőszakra, a végzősöknek pedig június 4-én véget ér a tanév. A szóbeli vizsgák jövő héten, az írásbeli megmérettetések pedig június 29-én kezdődnek.
Kelemen Hunor szerint Eugen Tomac esetleges miniszterelnökké jelölése „még vészmegoldásnak sem” tekinthető.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) frakciói nem fognak bizalmat szavazni egy olyan kormánynak, amelyben a párt nem vesz részt – jelentette ki kedden Ștefăniță Avrămescu képviselő.
szóljon hozzá!