
Eddig topográfiai mérések zajlottak, július második felében pedig elkezdődhet a kivitelezés
Fotó: Csató Andrea
Tízmillió lejes kormánytámogatást felhasználva láthat neki a homoródalmási önkormányzat a községközpont és a Vargyas-szoros közötti hat kilométeres útszakasz felújításának. A topográfiai méréseket már elvégezték, így napokon belül elkezdődhet a projekt kivitelezése.
2024. július 18., 12:362024. július 18., 12:36
Évekkel ezelőtt vette saját ügykezelésébe a homoródalmási önkormányzat a 132A jelzésű megyei útnak a Vargyas-szoros és a községközpont közötti szakaszát. Erre azért volt szükség, mert csak így pályázhattak 10 millió lejre az országos Anghel Saligny programban a mezőgazdasági területekkel rendelkező gazdák és a turisták számára is fontos útszakasz korszerűsítésére.
– tudtuk meg korábban Tikosi Lászlótól, Homoródalmás polgármesterétől.
Fotó: Csató Andrea
Az említett munkálatokat követően alap- és kopóréteg aszfaltot terítenek le, átlagosan négy méteres szélességben burkolva az utat, amelynek mindkét oldalán félméteres útpadkát alakítanak ki. Az említettnél egyébként szélesebb burkolatot képzeletek el, de jelenleg csak ennyi fér bele a beruházás költségvetésébe.
A munkálat finanszírozási szerződését még tavaly aláírta a község vezetősége a fejlesztési minisztériumban, a műszaki tervek pedig idén készültek el.
Az elöljáró a Székelyhonnak elmondta, mostanra lezárult a közbeszerzési eljárás is, amely során a Multipland kft. nyerte el a kivitelezés jogát.
Tikosi László rámutatott, az elmúlt napokban a topográfusok dolgoztak a helyszínen, akik egyebek mellett kijelölték az átereszek helyét, a kivitelező pedig azt ígérte, hogy július második felében el is kezdik a felújítást.
Fotó: Csató Andrea
Először a sáncok, támfalak kialakításával, illetve az átereszek elhelyezésével fognak dolgozni, majd elkészítik az útalapot és kövezni fognak.
Ebben az a jó, hogy a téli időszak után lehet majd látni, hogy hol kell még esetlegesen javításokat végezni az úton, hogy azt követően biztos alapokra terítsék le az aszfaltot. „Hasonló körülmények között épült meg a leányerdei út is, s mostanra látszik, hogy jó megoldás volt” – így az elöljáró.
Fotó: Csató Andrea
A munkálatok elvégzésére nyolc hónapja van a megbízott vállalatnak – ebbe az intervallumba nem számítják bele azokat az időszakokat, amikor az időjárási viszonyok miatt nem lehet dolgozni.
Bűnös viszony, életközépi válság, évtizedes barátságot megkérdőjelező tragédia, Sherlock Holmes-újraértelmezés – ezek közül válogathatunk márciusban a néznivalók tekintetében. Streaming-ajánló.
A tarlótüzek veszélyesek, átterjedhetnek védett területekre, háztartásokra – figyelmeztetnek a Maros megyei tűzoltók a tavasz apropóján, amikor hirtelen megnő a tarlótüzek száma.
Bogdan Ivan energiaügyi miniszter szombaton azt nyilatkozta: „rendkívül fontosnak” tartja, hogy Romániában az üzemanyag ára ne érje el a két számjegyű tartományt.
Szombaton délután közúti baleset történt a Marosvécshez tartozó Disznajón, ahova két mentőautó szállt ki.
Közlekedési balesetben volt érintett Bukarestben Alexandru Nazare pénzügyminiszter – értesült az Agerpres rendőrségi forrásokból.
Személyautóval ütközött egy mentőautó szombaton Nagyszebenben. A balesetben heten voltak érintettek, köztük egy kiskorú.
Felszentelték és a közösség szolgálatába állították Fogaras városának új ékszerét, az evangélikus óvodát és oktatási központot. A magyar gyerekek jövőjét szolgáló intézmény a Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Program keretében újult meg.
Tavaly 11 százalékkal csökkent a bűnözés Romániában 2024-hez képest – közölte Cătălin Predoiu tárcavezető a belügyminisztérium 2025-ös tevékenységi mérlegét ismertető eseményen.
Csaknem 600 jobbkormányos autó sofőrjét bírságolták meg a rendőrök egy ellenőrzés során különféle szabályszegések miatt.
Elindította a belügyminisztérium a prefektusi hivatalok személyi állományának átalakítására irányuló eljárást.
szóljon hozzá!