
Fotó: László Ildikó
A tervezettnél jobban haladtak az utcafelújítási munkálatok Szentegyháza nagyfalusi részén, hiszen van, ahol már az aszfaltozás is elkezdődhetett. Hamarosan teljesen befejeződik az ivó- és szennyvíz-, illetve a gázhálózat bővítése, korszerűsítése is.
2023. október 02., 19:032023. október 02., 19:03
Összesen 18 millió lejért pályázott sikeresen az Anghel Saligny-programban a szentegyházi önkormányzat, amelyből a település nagyfalusi részén lévő Hargita, Fenyő, Ady Endre, Bethlen Gábor, Dózsa György és Turista utcákat újíthatják fel. Abból is látszanak a kisváros vezetőségének törekvései, hogy Hargita megyében elsőként kötöttek finanszírozási szerződést a fejlesztési minisztériummal az említett programban, így tavaly év végén el is kezdődhetett az Ing Service, a Viadukt és az Andezit vállalatokra bízott munka kivitelezése.
Már nyár elején jelezte lapunknak Lőrincz Csaba, Szentegyháza polgármestere, hogy le kell álljanak az utcák felújításával, hiszen a projekt befejezését megelőzően bővíteni szeretnék az ivó- és szennyvízhálózatot, valamint korszerűsítenék a gázhálózatot.
Fotó: László Ildikó
A cél az, hogy ne kelljen majd feltörni az újonnan rendbe hozott utakat. A szolgáltatókkal folytatott egyeztetéseknek köszönhetően
Utóbbi esetben a Bethlen Gábor, valamint a Turista utcában kell még kicserélni néhány vezetéket – tudtuk meg az elöljárótól. Mindemellett az esővízelvezető-hálózat kialakítása is megtörtént.
A polgármester korábban úgy gondolta, hogy a vezetékek cseréje, valamint a hálózatok bővítésének esetleges elhúzódása miatt idén már nem lesz lehetőség az utcák rendbetételének folytatására, de szerencsére ez mégsem így történt. Jelenleg útalapozási és kövezési munkálatok zajlanak az érintett utcák többségében. Emellett a Hargita utcában például a térkövezett járda építése, továbbá az útszegélyek elhelyezése is folyamatban van.
– így Lőrincz Csaba, megjegyezve, hogy a projekt részeként öt hidat kiszélesítenek.
Fotó: László Ildikó
A leglátványosabban talán a Dózsa György utcában haladt a kivitelező, hiszen ott már leterítették az első réteg aszfaltot. Az elöljáró egyébként reméli, hogy az Ady Endre és a Hargita utcában is megtörténik ez év végéig.
A sáncokat részben lapos kőből alakítják ki, hiszen a település vezetősége számára fontos, hogy megmaradjon a település ezen részének tájba illő jellege. Azt is megtudtuk, hogy a kivitelezés során annyi töltésnek való földet távolítottak el a felújítás alatt álló utcákból, hogy abból négy mezei utat (3,5 kilométer hosszan) építhetnek.
Fotó: László Ildikó
„Kissé tartottunk attól, hogy a lakók türelmetlenek lesznek a kellemetlenséggel járó munkálatok miatt, de most azt látom, hogy a többség örül a fejlesztésnek. Köszönöm mindenkinek a megértését” – fejtette ki a városvezető. Hozzátette, az utcák felújítását jövő évben be kell fejezni.
Négy személy lezuhant szombaton egy szakadékba a Bucsecs-hegységben, a mentésen dolgozó hegyimentők segítésére két helikoptert küldött a katasztrófavédelmi felügyelőség.
Megható egyházi ünnepre gyűlt össze szombaton kora délután Csobotfalva: Csibi Levente első szentmiséjén közel nyolcvan pap vett részt, a hívek pedig együtt adtak hálát a közösség új papi hivatásáért.
Tavaly 5323 személy szenvedett munkabalesetet Romániában, ami 11,4 százalékkal kevesebb az előző évhez képest.
Több légi célpontot észlelt a védelmi minisztérium radarrendszere a román légtér közelében, szombaton hajnalban.
Elsőfokú, sárga jelzésű viharriasztást adott ki vasárnapra az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely részben Kovászna megyét is érinti.
Munkalátogatást tett pénteken az erdélyi autópálya Kolozs és Szilágy megyei építkezésein Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök, aki a kivitelezés előrehaladását ellenőrizte, és egyeztetett a beruházásban részt vevő vállalatok képviselőivel
Ittas vezetés közben kaptak rajta két férfit a rendőrök pénteken, ugyanakkor egy jogosítvány nélkül vezető sofőrt is lefüleltek.
Az egyedül élő idősek mellett egyre több „jóakaró” jelenik meg, aki kihasználja, kifosztja őket – figyelmeztet Csata Éva, a HIFA Egyesület elnöke, aki nyílt levélben fordult a külföldön élőkhöz, kérve, figyeljenek jobban oda itthon lévő szeretteikre.
Fagypont alá esett a hőmérséklet péntekre virradóan az Omu-csúcson, ahol csütörtökön fehérbe is borult a táj. Pedig még napokkal ezelőtt az elviselhetetlen kánikulára panaszkodtunk...
Halálra gázolt a vonat pénteken a medgyesi állomáson egy 70 éves férfit.
1 hozzászólás