
Fotó: Gergely Imre
Gyergyóújfaluban két, Tekerőpatakon három utca kap aszfaltburkolatot, összesen két kilométer hosszúságban. Ennek az előkészítő munkálatai indultak el a napokban.
2022. augusztus 05., 17:002022. augusztus 05., 17:00
A víz és csatornavezetékek már korábban a földbe kerültek, így eljöhetett az aszfaltozás ideje is Gyergyóújfalu község öt utcájában, ahol eddig ez még nem történt meg. Ottjártunkkor a Botos utcában dolgoztak a munkagépek, amik segítségével
Amint Egyed József, Gyergyóújfalu polgármestere elmondta, ezt a munkálatot már tavaly el szerették volna végezni, de nehéz volt kivitelezőt találni. Hozzátette:
A most aszfaltozandó három tekerőpataki és két újfalvi utca összesen 2 kilométer hosszúságú, és kétmillió lejbe kerül a munkálat, amit teljes egészében a község saját költségvetéséből fedeznek.
Az újfalvi Botos utcában dolgoznak a munkagépek, hamarosan itt is aszfalt lesz
Fotó: Gergely Imre
Amint ez elkészül többnyire csak a kisebb 50-100 méter hosszú utcák felújítása lesz hátra a községben. Ezeket az Anghel Saligny programból tervezik leaszfaltozni. A polgármester elmondta, hogy
Amint az aszfaltszőnyeg az útra kerül már nem fogják engedélyezni azt, hogy bekötések miatt vágják fel az új utakat.
A következő nagy infrastrukturális fejlesztés a gázhálózat megvalósítása lesz a községben, amely részeként 30 kilométer vezetéket fektetnek le. A Saligny program által finanszírozott beruházás most a közbeszerzés előkészítésénél tart. Egyed József megjegyezte, kihívás lesz ezt úgy megoldani, hogy azzal ne törjék fel az új aszfaltutakat, de találnak rá megoldást.
Huszonhét szervezett túra, közösségi programok és mintegy ezerötszáz résztvevő várható az Erdélyi Kárpát-Egyesület idei vándortáborában. Az augusztus 4–9. között sorra kerülő eseményre még szerda estig fogadják az előzetes regisztrációkat.
Bóka Jánost választotta vezetőjének a Fidesz parlamenti frakciója keddi ülésén.
A bukaresti ítélőtábla kedden helyt adott a Sanitas egészségügyi szakszervezeti szövetség kérelmének, és a vonatkozó per jogerős lezárásáig felfüggesztette a közalkalmazotti bértörvény tervezetével kapcsolatos eljárást.
A Segesvári Középkori Fesztivál Románia legnagyobb ilyen rendezvénye. Idén július 24-26. közt várják a több mint 25 ezer látogatót az óváros falai közé, ahol először lép fel a Debreceni Történelmi Korok Hagyományőrző Egyesület is harci bemutatókkal.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC) szerdán ismét figyelmeztetett, hogy továbbra is terjednek olyan SMS-ek, amelyekben csalók állítólagos bírságok vagy elmaradt befizetések rendezésére szólítják fel a címzetteket.
Megharapott egy veszélyesnek minősített kutya egy 26 éves férfit hétfőn Csíkszeredában, a Tudor Vladimirescu utcában. A sérültet kórházba szállították, az ügyben pedig büntetőeljárás indult.
Az oktatási minisztérium közvitára bocsátott kedden egy kormányhatározat-tervezetet, amely szerint pénzjutalomban részesítik a 2026. június-júliusi országos vizsgákon tízes átlagot elért diákokat.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy a fekete-tengeri gázkitermelés Romániát az Európai Unió legnagyobb földgáztermelőjévé teszi.
Hetvenkét órája dolgoznak a vízszolgáltató ügyeletesei Szászrégenben, ahol meghibásodott az a nagyméretű vízvezeték, ami az üzemből ellátja a várost. Az illetékesek szerint kedd estig megoldódhat a probléma.
Az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) informatikai rendszereit megbénító kibertámadás a lakáspiac élénkülésének időszakában történt, hatásai pedig az egész gazdaságban érezhetők – vélik ingatlanpiaci tanácsadók.
szóljon hozzá!