
Fotó: Gergely Imre
Gyergyóújfaluban két, Tekerőpatakon három utca kap aszfaltburkolatot, összesen két kilométer hosszúságban. Ennek az előkészítő munkálatai indultak el a napokban.
2022. augusztus 05., 17:002022. augusztus 05., 17:00
A víz és csatornavezetékek már korábban a földbe kerültek, így eljöhetett az aszfaltozás ideje is Gyergyóújfalu község öt utcájában, ahol eddig ez még nem történt meg. Ottjártunkkor a Botos utcában dolgoztak a munkagépek, amik segítségével
Amint Egyed József, Gyergyóújfalu polgármestere elmondta, ezt a munkálatot már tavaly el szerették volna végezni, de nehéz volt kivitelezőt találni. Hozzátette:
A most aszfaltozandó három tekerőpataki és két újfalvi utca összesen 2 kilométer hosszúságú, és kétmillió lejbe kerül a munkálat, amit teljes egészében a község saját költségvetéséből fedeznek.
Az újfalvi Botos utcában dolgoznak a munkagépek, hamarosan itt is aszfalt lesz
Fotó: Gergely Imre
Amint ez elkészül többnyire csak a kisebb 50-100 méter hosszú utcák felújítása lesz hátra a községben. Ezeket az Anghel Saligny programból tervezik leaszfaltozni. A polgármester elmondta, hogy
Amint az aszfaltszőnyeg az útra kerül már nem fogják engedélyezni azt, hogy bekötések miatt vágják fel az új utakat.
A következő nagy infrastrukturális fejlesztés a gázhálózat megvalósítása lesz a községben, amely részeként 30 kilométer vezetéket fektetnek le. A Saligny program által finanszírozott beruházás most a közbeszerzés előkészítésénél tart. Egyed József megjegyezte, kihívás lesz ezt úgy megoldani, hogy azzal ne törjék fel az új aszfaltutakat, de találnak rá megoldást.
Bukarestben és nyolc megyében több mint 30 helyszínen tartanak házkutatásokat a rendőrök és ügyészek; több céget is azzal gyanúsítanak, hogy fiktív számlázással a valós ár tízszeresére növelték bizonyos fertőtlenítőszerek és orvosi maszkok árát.
Tűzcsap kicserélésére készül a szolgáltató, így több utcában szünetel az ivóvíz-szolgáltatás kedd reggel kilenc és délután egy óra között – tájékoztat Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala.
A szaknak megfelelő kötelező tantárgy írásbeli vizsgájával folytatódik kedden a próbaérettségi.
Kinevezte az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) elnökét Ilie Bolojan kormányfő.
Néhány Hargita megyei útszakaszt töröltek a megye közvagyonából az A8-as autópálya építése miatt, ugyanis az autósztráda nyomvonala egybeesett egyes szakaszokon a megyei útakkal. Hétfőn ülésezett Hargita Megye Tanácsa.
Az önkormányzatok mozgástere szűkül, mivel az állam egyre több bevételt tart vissza központilag. Az osztalékadó, a szerencsejáték-adó és a kamatadó után idén már a személyi jövedelemadó (szja) egyharmada is Bukarestnél marad.
Több mint 114 600 diák vett részt hétfőn a próbaérettségi román nyelvből és irodalomból tartott írásbeli vizsgáján – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Jogosítvány nélkül, egy udvarról eltulajdonított autóval kaptak el egy 18 éves fiatalt Gyergyóújfaluban hétfő hajnalban.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) megtámadta az alkotmánybíróságon a 2026-os állami költségvetésről szóló törvénytervezetet. A testület csütörtökön tárgyalja a beadványt.
szóljon hozzá!