
Fotó: Gyergyószentmiklós önkormányzata
Az utak javításakor felmart régi aszfaltot feldolgozza, és újra kátyúzásra alkalmas burkolóanyaggá alakítja az a gép, amelynek megvásárlásáról Nagy Zoltán gyergyószentmiklósi polgármester számolt be. A beruházás már régi elképzelése volt az önkormányzatnak, és közel 150 ezer lejből lengyelországi gyártótól vásárolták meg.
2020. április 05., 16:202020. április 05., 16:20
Amint a polgármester közölte, ez a gép a nagyobb, egybefüggő aszfaltrétegekhez nem tud elegendő alapanyagot készíteni, arra azonban tökéletesen alkalmas, hogy kátyúzásoknál vagy közművezetékek földbe helyezése után helyre lehessen állítani a burkolatot.
Nagy szükség volt erre, hiszen ilyen kisebb munkálatokhoz nehéz kivitelezőt találni, a szakcégek nem nagyon jelentkeznek, ha az elvégzendő munka mennyisége miatt nem éri meg nekik ezt elvállalni. Mostantól azonban a polgármesteri hivatal saját szakembereivel is képes lesz ezeket a feladatokat megoldani. Az egyéb, kátyúzásokhoz szükséges gépek, eszközök is rendelkezésre állnak.
A nagyobb aszfaltozásokat továbbra is szakcégek végzik majd – mutatott rá a polgármester, azonban
Ezt pedig felhasználják a kisebb javításoknál.
Kérdés azonban, hogy mikor lehet beüzemelni, ugyanis a járványhelyzet ezt is befolyásolja. A Lengyelországból érkezett géphez a gyártónak egy szakembert kell küldenie, hogy betanítsa a gyergyóiakat. Azonban ha most jönne, a hatályos szabályok szerint 14 napra házi elkülönítésbe kellene vonulnia. Ezt így nem tudják vállalni. A polgármester közölte, keresik annak a módját, hogy online szervezzék meg a képzést.
Felfüggesztette a Bukaresti Ítélőtábla az egységes bértörvény-tervezet véglegesítési eljárását. A Sanitas szakszervezet kérésére meghozott határozatot az érdekvédelmi tömörülés részleges sikerként értékeli, de a tiltakozást nem állítják le.
Magyarországi motoros vesztette életét egy balesetben szerdán a 67C jelzésű országúton, a Transalpinán, miután egy kanyarban feltehetően elvesztette uralmát a jármű felett, és nekiütközött a fém szalagkorlátnak.
Nem lesznek fennakadások a súlyos égési sérülteket ellátó, jelenleg épülő marosvásárhelyi kórház felszerelésével, beüzemelésével – nyilatkozta Florin Crăciun menedzser, aki Alexandru Rogobete volt egészségügyi miniszternek mutatta be a munkálatokat.
Több mint száz tűzoltót és huszonhét beavatkozó járművet mozgósítottak a hatóságok a szerda reggel egy brassói fafeldolgozó üzemben keletkezett tűz oltására – közölte a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) vezetője.
Tizenöt sürgősségi esethez riasztották kedden a Hargita megyei hivatásos tűzoltókat. A beavatkozások többsége egészségügyi segítségnyújtás volt, de közlekedési balesetekhez és más veszélyhelyzetekhez is kivonultak az egységek.
Július 27. és 31. között rendkívüli ülésszakra hívták össze a felsőházat az országos helyreállítási tervhez kapcsolódó törvénytervezetek és az Országos Kataszteri Hivatalnál kialakult helyzettel összefüggő jogszabályjavaslatok elfogadása érdekében.
Háborúk, geopolitikai átrendeződés, bizonytalan európai jövő és regionális együttműködés: ezek a kérdések uralták a 35. Tusványos első nagypolitikai paneljét, ahol Magyarország, Románia és Lengyelország szerepét keresték a változó világrendben.
Rendhagyó módon immár harmadik alkalommal kerül vissza az erdélyi mozik műsorára a Hogyan tudnék élni nélküled? című magyar zenés vígjáték. A film vetítései előtt ezúttal a folytatás első, több mint háromperces exkluzív részletét is levetítik.
A Bisztraterebes–Bihar autópályaszakasz kivitelezője szerint a munkálatok a tervezettnél gyorsabban haladnak, így elképzelhető, hogy a 28,55 kilométeres részt már idén decemberben átadják a forgalomnak.
Folyamatosan szemerkélő, időnként erősebben eleredő eső fogadja a tusványosozókat szerdán.
szóljon hozzá!