
Fotó: Tamás Sándor Facebook-oldala
Még be sem fejezték annak a két, Barót városán áthaladó útszakasznak az aszfaltozását, amelyekről már hat évvel ezelőtt döntött a megyei tanács és a helyi önkormányzat, de a már leöntött, végleges réteg minőségében bőven talált kifogásolnivalót a helyi önkormányzati képviselők egyike. A szinte két órán át tartó novemberi ülés végére majdhogynem vitába fulladt az értekezés.
2023. november 28., 19:022023. november 28., 19:02
Tizenhét napirendi pontban döntött Barót város helyi tanácsa kedden. Az ülés során több érzékeny témakör is előbukkant, ezek egyike az aszfaltozási munkálatok minősége, amelyek Bán István tanácsos szerint
Pontosabban a Málnásfürdőtől Szászmagyarósig tartó 122-es, valamint a Barót sepsiszentgyörgyi bejáratától az olaszteleki kijárat felé tartó 131-es számú utakról van szó. Ezen szakaszok felújításának már évekkel ezelőtt nekifogtak, mindkettőt a Regionális Operatív Program (POR) támogatásával indították el, Kovászna Megye Tanácsának társpályázóiként.
Benedek Huszár János polgármester előzetesen reményét fejezte ki arra vonatkozóan, hogy ezeket az utakat december végéig be tudják fejezni, hozzátéve, hogy adódhatnak azonban olyan akadályok és nehézségek, amelyeket előre nem láthatnak. Ezért a keddi tanácsülés során
Bán István szerint nem elég az, hogy a Technika-telepi úton egy éven keresztül kellett „bukdácsolniuk” a három átereszen, de még utána, az aszfalttal való feltöltés után is egyenetlen maradt az útborítás. Sőt,
„Ha kicsivel nagyobb sebességgel megyünk az úton, akkor az autó szó szerint pattog. Azon az úton méghozzá, ami készen van, át van adva. Valaki minőségileg ezt nem nézi meg?” – állította szembe a kész tényekkel a tanácsos a polgármestert, aki szavak nélkül maradt. Szakács László alpolgármester azonban megnyugtatta a jelenlévőket, hogy
Ezután vonakodva ugyan, de Bán István is szavazatát adta a határozat elfogadásához.
A kérdésre, hogy a Málnásfürdő-Barót-Szászmagyarós útszakaszt mikor fogják befejezni, a polgármester egyelőre nem tudott választ adni. „A 122-es út esetében a vállalkozó szerződést kötött a biztosítótársasággal, az kibocsátott egy garancialevelet, amely viszont a nyáron lejárt. Így én nem tudom mikor lesz befejezve az út” – mondta Benedek Huszár János, hozzátéve, hogy patthelyzetbe kerültek, mert
A megyeközi út feljavításának befejezésével márpedig egy körülbelül 75 millió lejes beruházásnak érnének a végére.
Mindezek ellenére az önkormányzati képviselők továbbra is egyetértettek abban, hogy a lassú tempónál nagyobb problémát jelent a munka minősége, és erre a vállalkozó figyelmét is fel kellene hívni. Ebben viszont az önkormányzat elöljárói – elmondásuk alapján legalábbis – nem sokat tudnak segíteni annak ellenére sem, hogy társpályázókként szerepelnek a megyei tanács mellett.
Májusban vélhetően általános sztrájkba lépnek a közoktatásban dolgozók – nyilatkozta a Társadalmi Párbeszéd Bizottság csütörtöki ülésén a Tanügyi Szakszervezetek Ligájának Botoșani megyei elnöke.
Marcel Ciolacu volt miniszterelnök szerint nem igaz, hogy a Bolojan-kormány reformjainak köszönhetően csökkent a költségvetési hiány.
A földgázárak liberalizálása a korábbi ütemtervnek megfelelően áprilisban várható, ezen a téren nem történt változás – jelentette ki a kormányszóvivő.
Első olvasatban tárgyalta a kormány csütörtöki ülésén azt a törvénytervezetet, amely szerint a nem járulékalapú nyugdíjjal rendelkező személyek elesnek a nyugdíjuk 85 százalékától, ha azt állami fizetéssel halmozzák.
A Biológiai Tudományok Osztályához kapcsolódó új köztestületi tagjává avatta a Magyar Tudományos Akadémia a kézdivásárhelyi dr. Tóth Piroskát, a vizes élőhelyek specialistáját.
Tavaly több mint 5,2 milliárd italcsomagolást váltott vissza a lakosság, és megközelítőleg 387 ezer tonnás mennyiség került az újrahasznosító állomásokra.
A Temes megyei ügyészég 24 órára őrizetbe vette minősített emberölésért és holttestgyalázásért a 15 éves csenei fiú meggyilkolásával gyanúsított két kiskorút, és kezdeményezték előzetes letartóztatásukat.
A kormány dolgozik a 2026-os állami költségvetésen, amely reális alapokra fog támaszkodni – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Országszerte jóval enyhébb volt a csütörtökre virradó éjszaka az előzőekhez képest, a Csíki- és a Gyergyói-medencében azonban továbbra is a fagy az úr: csak itt mértek mínusz 15 fok alatti hőmérsékletet az országban.
Itt a vizsgaidőszak. Kávé, jegyzetek, éjszakázás – ismerős? Most megéri megállni egy pillanatra, mert a Székelyhon játékra hív, ahol nemcsak a tanulási szokásaidat oszthatod meg, hanem értékes nyereményeket is bezsebelhetsz.
szóljon hozzá!