
Fotó: Tamás Sándor Facebook-oldala
Még be sem fejezték annak a két, Barót városán áthaladó útszakasznak az aszfaltozását, amelyekről már hat évvel ezelőtt döntött a megyei tanács és a helyi önkormányzat, de a már leöntött, végleges réteg minőségében bőven talált kifogásolnivalót a helyi önkormányzati képviselők egyike. A szinte két órán át tartó novemberi ülés végére majdhogynem vitába fulladt az értekezés.
2023. november 28., 19:022023. november 28., 19:02
Tizenhét napirendi pontban döntött Barót város helyi tanácsa kedden. Az ülés során több érzékeny témakör is előbukkant, ezek egyike az aszfaltozási munkálatok minősége, amelyek Bán István tanácsos szerint
Pontosabban a Málnásfürdőtől Szászmagyarósig tartó 122-es, valamint a Barót sepsiszentgyörgyi bejáratától az olaszteleki kijárat felé tartó 131-es számú utakról van szó. Ezen szakaszok felújításának már évekkel ezelőtt nekifogtak, mindkettőt a Regionális Operatív Program (POR) támogatásával indították el, Kovászna Megye Tanácsának társpályázóiként.
Benedek Huszár János polgármester előzetesen reményét fejezte ki arra vonatkozóan, hogy ezeket az utakat december végéig be tudják fejezni, hozzátéve, hogy adódhatnak azonban olyan akadályok és nehézségek, amelyeket előre nem láthatnak. Ezért a keddi tanácsülés során
Bán István szerint nem elég az, hogy a Technika-telepi úton egy éven keresztül kellett „bukdácsolniuk” a három átereszen, de még utána, az aszfalttal való feltöltés után is egyenetlen maradt az útborítás. Sőt,
„Ha kicsivel nagyobb sebességgel megyünk az úton, akkor az autó szó szerint pattog. Azon az úton méghozzá, ami készen van, át van adva. Valaki minőségileg ezt nem nézi meg?” – állította szembe a kész tényekkel a tanácsos a polgármestert, aki szavak nélkül maradt. Szakács László alpolgármester azonban megnyugtatta a jelenlévőket, hogy
Ezután vonakodva ugyan, de Bán István is szavazatát adta a határozat elfogadásához.
A kérdésre, hogy a Málnásfürdő-Barót-Szászmagyarós útszakaszt mikor fogják befejezni, a polgármester egyelőre nem tudott választ adni. „A 122-es út esetében a vállalkozó szerződést kötött a biztosítótársasággal, az kibocsátott egy garancialevelet, amely viszont a nyáron lejárt. Így én nem tudom mikor lesz befejezve az út” – mondta Benedek Huszár János, hozzátéve, hogy patthelyzetbe kerültek, mert
A megyeközi út feljavításának befejezésével márpedig egy körülbelül 75 millió lejes beruházásnak érnének a végére.
Mindezek ellenére az önkormányzati képviselők továbbra is egyetértettek abban, hogy a lassú tempónál nagyobb problémát jelent a munka minősége, és erre a vállalkozó figyelmét is fel kellene hívni. Ebben viszont az önkormányzat elöljárói – elmondásuk alapján legalábbis – nem sokat tudnak segíteni annak ellenére sem, hogy társpályázókként szerepelnek a megyei tanács mellett.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!