
Sokaknak tette tönkre az otthonát az áradás. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Gyűjtést szervez a Gyulafehérvári Caritas az árvízkárosultak megsegítésére.
2018. július 24., 16:362018. július 24., 16:36
Aki adakozni szeretne, megteheti július 29-én, vasárnap a római katolikus templomokban, hétköznaponként pedig a Caritas helyi irodáiban vagy a szervezet bankszámlaszámán.
(Caritas Alba Iulia, CUI: 4562770, Banca Comercială Română, IBAN: RO46 RNCB 0003 0015 6949 0006).
Érdeklődni a Caritas honlapján, a http://www.caritas-ab.ro oldalon lehet, vagy Hubbes Kingánál, a szervezet Kovászna megyei regionális képviselőjénél a 0733-553 594-astelefonszámon.
„A korábbi esőzések jelentős károkat okoztak országszerte. A háromszéki Bácsteleken és Márkosréten különösen súlyos a helyzet. A két településen
Hasonló állapotok vannak többfelé az országban, éppen ezért az árvízkárosultak megsegítése, az épületek felújítása érdekében kezdeményezte a gyűjtést a Caritas” – áll a szervezet felhívásában.
Néhány Hargita megyei útszakaszt töröltek a megye közvagyonából az A8-as autópálya építése miatt, ugyanis az autósztráda nyomvonala egybeesett egyes szakaszokon a megyei útakkal. Hétfőn ülésezertt Hargita Megye Tanácsa.
Az önkormányzatok mozgástere szűkül, mivel az állam egyre több bevételt tart vissza központilag. Az osztalékadó, a szerencsejáték-adó és a kamatadó után idén már a személyi jövedelemadó (szja) egyharmada is Bukarestnél marad.
Több mint 114 600 diák vett részt hétfőn a próbaérettségi román nyelvből és irodalomból tartott írásbeli vizsgáján – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Jogosítvány nélkül, egy udvarról eltulajdonított autóval kaptak el egy 18 éves fiatalt Gyergyóújfaluban hétfő hajnalban.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) megtámadta az alkotmánybíróságon a 2026-os állami költségvetésről szóló törvénytervezetet. A testület csütörtökön tárgyalja a beadványt.
A kormánynak az üzemanyagpiacot érintő tervezett intézkedései nem fogják teljes mértékben ellensúlyozni a közel-keleti konfliktus okozta világpiaci zavarok hatásait, de fékezni fogják az áremelkedést – nyilatkozta hétfőn az energiaügyi miniszter.
A tél egyik legizgalmasabb eseménye tér vissza a Madarasi Hargita szívébe: március 28–29. között ismét megrendezésre kerül a Battle on Snow, amely évről évre a régió egyik leglátványosabb snowboard- és síversenyévé nőtte ki magát.
Sürgősségi rendeletet készül elfogadni a kormány kedden, amellyel válsághelyzetet hirdetnek ki a kőolaj, illetve a kőolajtermékek piacán, intézkedéseket határozva meg a gazdaság és a lakosság védelmére a válság idején.
Elkezdődött a végzősök próbaérettségije, Székelyföldön mintegy 6500 diák vesz részt rajta, ebből Háromszéken a legkevesebben, ugyanis a tanárok bojkottja miatt sok helyen elmarad. A többi székelyföldi iskolában megszervezték a próbavizsgát.
szóljon hozzá!