
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Szombaton Szentegyházán és Csíkszeredában, vasárnap pedig Csíkszentgyörgyön kaptak el egy-egy ittas sofőrt a rendőrök. Egyikük megtagadta a törvény által ilyen esetekben előírt vérvételt.
2023. szeptember 04., 17:482023. szeptember 04., 17:48
A helyszíni alkoholteszt 1,07 mg/l légalkoholszintet mutatott egy 46 éves, szentegyházi férfinél, aki szombaton este nyolc óra körül közlekedett járművével a 132-es megyei úton – tájékoztatott az esetről a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
A közlemény szerint ugyanazon a napon reggel kilenckor Csíkszeredában is hasonló állapotban lévő, 46 éves, helyi sofőrt állítottak meg a rendőrök, nála 0,90 mg/l légalkoholszintet mértek. Itt azonban
így az ittas vezetésen felül emiatt is felelnie kell az igazságszolgáltatást végző szervek előtt.
Vasárnap a Csíkszentgyörgy községhez tartozó Csíkmenaságon értek tetten egy ittas, 47 éves sofőrt a hatóságok, miközben a 123C jelzésű megyei úton haladt autójával. Az ő légalkoholszintje 0,76 mg/l volt. Mindhárom esetben büntetőeljárás indult.

Autóvezetői engedély nélkül közlekedett járművével egy galócási férfi az elmúlt szombaton Bélborban – elkapták a rendőrök.
Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.
Az oktatási minisztérium pénteken kérte a tanfelügyelőségeket, hogy a magas hőmérséklet és a fokozott hőterhelés miatt gondoskodjanak az érettségiző diákok és a tanárok egészségének védelméről.
Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.
A kézdivásárhelyi Sokadalom legfennköltebb mozzanata immáron évek óra a Pro Urbe díj átadása. A rangos elismerésben ez alkalommal, sorban tizenötödikként Gábor Rezső pedagógus, a Gábor Áron Szakképző Líceum korábbi igazgatója részesült.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 2025-ben 1356 hamis román bankjegyet vizsgált meg, 33,79 százalékkal kevesebbet, mint az előző évben – derül ki a jegybank pénteken közzétett éves jelentéséből.
Több megyei rendőrségének együttműködésével drogcsempészeket tartóztattak le Maros megyében, akik magas kockázatú pszichoaktív anyagokat csempésztek be a börtönökbe.
Csíkszereda polgármestere Korodi Attila a hétvégi rendkívüli hőség miatt felhívást intézett a lakossághoz. Mint mondta, a Harvíznek jelenleg nincs olyan munkálata, amely miatt vízkorlátozásra lenne szükség.
A regionális vízszolgáltató Harvíz Rt. veszi át egységesen az esővíz-elvezetési rendszer működtetését és karbantartását Csíkszeredában – ez egyike volt a számos fontos döntésnek, amelyet az önkormányzati képviselők ülésén hoztak meg pénteken.
Késéseket okoznak a vasúti közlekedésben a következő napokra jelzett rendkívüli hőség miatt bevezetett sebességkorlátozások – tájékoztatott pénteken a Román Vasúti Személyszállító Vállalat (CFR Călători).
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szerint a Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ szabotálja a kormányalakítást, és folyamatosan új feltételeket találnak ki pozícióik megőrzéséért.
szóljon hozzá!