
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Szombaton Szentegyházán és Csíkszeredában, vasárnap pedig Csíkszentgyörgyön kaptak el egy-egy ittas sofőrt a rendőrök. Egyikük megtagadta a törvény által ilyen esetekben előírt vérvételt.
2023. szeptember 04., 17:482023. szeptember 04., 17:48
A helyszíni alkoholteszt 1,07 mg/l légalkoholszintet mutatott egy 46 éves, szentegyházi férfinél, aki szombaton este nyolc óra körül közlekedett járművével a 132-es megyei úton – tájékoztatott az esetről a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
A közlemény szerint ugyanazon a napon reggel kilenckor Csíkszeredában is hasonló állapotban lévő, 46 éves, helyi sofőrt állítottak meg a rendőrök, nála 0,90 mg/l légalkoholszintet mértek. Itt azonban
így az ittas vezetésen felül emiatt is felelnie kell az igazságszolgáltatást végző szervek előtt.
Vasárnap a Csíkszentgyörgy községhez tartozó Csíkmenaságon értek tetten egy ittas, 47 éves sofőrt a hatóságok, miközben a 123C jelzésű megyei úton haladt autójával. Az ő légalkoholszintje 0,76 mg/l volt. Mindhárom esetben büntetőeljárás indult.

Autóvezetői engedély nélkül közlekedett járművével egy galócási férfi az elmúlt szombaton Bélborban – elkapták a rendőrök.
A szilágycsehi református templom összeomlásának okait kivizsgáló válságstáb alakult a művelődésügyi minisztériumnál szerdán – közölte a tárca.
Mi történik, amikor a szabadság ígérete kiüresedik? Hol van az élet kapuja a végidők zajában?
Szolgálat közben, egyenruhában vették őrizetbe azt az Arad megyei rendőrt, akit korrupcióval gyanúsítanak.
Tönkrement a gödrös úton egy beteghez riasztott mentőautó Galac megyében. A sofőr hiába próbálta kikerülni az esővízzel borított hatalmas mélyedéseket, az autó végül lerobbant. Kálváriájukat térfigyelő kamera rögzítette.
Csalásra figyelmeztet az Országos Közúti Infrastruktúrát Kezelő Társaság: az utóbbi időszakban megszaporodtak azok a hamis üzenetek, amelyek az intézmény nevében pénzt akarnak kicsalni az autósoktól.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor kedd este kijelentette, hogy a kormánynak a korábbi döntését felülvizsgálva az általa meghatározott határokon belül akár 50 százalékkal is csökkentenie kellene a helyi adókat és illetékeket.
Noha az európai uniós elvárásoktól messze elmarad a hulladék-újrahasznosítás aránya Hargita megyében, a gyergyóremetei hulladéklerakó láthatóan nagyot javított a megye hulladékgazdálkodási adatain. A települések között viszont nagy különbségek vannak.
Az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője, Csoma Botond szerint jelenleg egyetlen pártnak sem érdeke a kormány megbuktatása, mert „ebben a Románia számára sorsdöntő időszakban” senkinek sem áll érdekében a kormányválság.
A gyermeknevelési díj egészségbiztosítási járulékkötelezettségének (CASS) eltörlését sürgette kedden a Facebook-oldalán a munkaügyi miniszter.
A Országos Kifizetési és Szociális Felügyeleti Ügynökség (ANPIS) kedden bejelentette, hogy ebben a hónapban korábban utalják a szociális juttatásokat, mivel február 8., a megszokott kifizetési nap vasárnapra esik.
szóljon hozzá!