
Fotó: Gergely Imre
Csökkentsék, vagy legalább tartsák szinten az adókat az önkormányzatok – ezt a kérést fogalmazza meg az Erdélyi Magyar Szövetség. A települések ebből keletkező bevételkiesésének pótlására az RMDSZ-től várnak segítséget.
2021. november 26., 14:232021. november 26., 14:23
Most van szükség a támogatásra a vállalkozásoknak és magánszemélyeknek egyaránt, és az adók mérséklésével (vagy bár azzal, ha nem emelnek) nyújthatnak segítséget nekik az önkormányzatok – jelentette ki Mezei János, az Erdélyi Magyar Szövetség társelnöke pénteki, gyergyószentmiklósi sajtótájékoztatóján.
Figyelni kell a vállalkozókra, hiszen a települések költségvetésének nagy részét ők teremtik meg, és fizetést, megélhetést adnak az alkalmazottaiknak – vázolta a pártelnök.
Mint részletezte, ennek kapcsán az EMSZ a napokban egy beadványt fogalmaz meg, és juttat el mind a 164 önkormányzathoz, ahol az Erdélyi Magyar Szövetségnek polgármesterei, vagy képviselői vannak, kérve őket, hogy
Az így keletkezett bevételkiesések pótlására is van javaslata az EMSZ társelnökének. „Amennyire lehet, csökkentsük az emberek terheit és ezt toljuk az országos költségvetés irányába” – jelentette ki Mezei. Úgy véli, hogy
Rámutatott, az EMSZ és az RMDSZ között létezik egy megállapodás, miszerint az újra kormányt alkotó párt segíteni fog azoknak a településeknek is, amelyeket az EMSZ vezet, illetve ahol ennek többsége van. Ezt a segítséget fogják intenzívebben kérni, és hathatós segítségükre számítanak ebben – szögezte le Mezei János.
Pontosan mire lesz képes a Só-szoros, valamint Alsó- és Felsősófalva között tervezett árvízvédelmi rendszer, valamint mely területeket kell kisajátítani az építkezés miatt – erre kaptak választ a parajdi lakók pénteken, egy tájékoztató fórumon.
A szűrés nem csak papíron vagy „gyönyörűen csomagolt” programokban történik – jelentette ki Alexandru Rogobete miniszter pénteken.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Hargita megye tiszteletbeli nagykövete lett Borbás Marcsi. A televíziós szerkesztő és műsorvezető a 2027-es év népszerűsítésében segíti a székelyföldi megyét, amikor Európa Gasztronómiai Régiója lesz – közölte a megyei önkormányzat sajtóosztálya.
Teljes megújulás előtt áll Gyergyószentmiklóson a Virág negyed déli része, ehhez azonban le kell bontani az engedély nélkül épített garázsokat. A tulajdonosoknak május végéig fel kell szabadítaniuk az elfoglalt közterületeket.
A kormány pénteki ülésén jóváhagyta a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvény módosítását, amely szerint az eredetileg 2026. január elsejei hatállyal beütemezett intézkedéseket a törvény hatálybalépésének napjától kell alkalmazni.
„1,5 millió euró értékű uniós támogatást nyertünk a csittszentiváni iskola fejlesztésére” – jelentette be közösségi oldalán Mezőpanit polgármestere, Bodó Előd Barna.
A kormány pénteken elfogadta a régi épületekre vonatkozó helyi adók, valamint a fogyatékkal élők által fizetendő helyi adók és bizonyos illetékek csökkentéséről szóló sürgősségi rendeletet.
Bővítette egészségügyi szolgáltatásait a csíkszeredai Multimed klinika azáltal, hogy a nemzetközi Affidea-klinikahálózat romániai csoportjának részévé vált. Az így újjászületett csíkszeredai klinikának avatóünnepségét pénteken tartották.
Összeomlott az 1784-ben épült, Szent György és Szent Miklós tiszteletére felszentelt ortodox fatemplom a Hargita megyei Székelyandrásfalva községhez tartozó Újlakon. Ezzel nem csupán egy épület dőlt össze, hanem egy műemlék is odaveszett.
szóljon hozzá!