
Fotó: Haáz Vince
Három nyelven – románul, magyarul és angolul – tájékoztatja Marosvásárhely, Maroskeresztúr és Marosszentkirály lakosságát az a kiadvány, amely elérhető az Azomureș vegyipari kombinát honlapján, és amelyet március 10-én 68 ezer postaládába juttatnak el.
2021. február 25., 20:222021. február 25., 20:22
A műtrágya üzemben mutatták be csütörtökön a tájékoztató füzetecskét, amely többek között arról szól, hogy mi a tennivaló abban az esetben, ha súlyos baleset történik a kombinátban. Természetesen, az illetékes hatóságoknak, a vészhelyzeti felügyelőségnek is kell tennie egy ilyen esetben a dolgát – hangsúlyozta az eseményen jelen lévő Raed Arafat államtitkár, aki arról beszélt, hogy olyan eseményekről van szó, amelyeket nem szeretnénk, ha megtörténnének, de kell tudni, hogy mit tegyen a lakosság, ha mégis bekövetkeznének.
Az eseményen Soós Zoltán marosvásárhelyi polgármester is jelen volt, mint elmondta,
Fontos, hogy tiszta levegője legyen Marosvásárhelynek, amit a gépjárműforgalom csökkentésével és a műtrágyaüzem által kibocsátott szennyeződés nullára csökkentésével lehet elérni – hangsúlyozta.
Az 1962-ben alapított vegyipari kombinát az ország egyik legjelentősebb ipari létesítménye, amely műtrágyát állít elő, Maros megyében pedig a legtöbb munkaerőt foglalkoztató cég: 2500-an dolgoznak ott, zömében Marosvásárhelyről, illetve a környező településekről – hangzott el a csütörtöki tájékoztatón, akárcsak az, hogy a jövőben működése hatvanadik évét ünneplő üzem újabb beruházásokkal szeretné tovább csökkenteni a légszennyezést.
Steliana Petraș üzemi orvos a bemutatott kiadvánnyal kapcsolatosan elmondta, fontos, hogy a lakosság tudja, mit gyártanak a létesítményben, melyek a termékek összetevői, hogyan működik az üzem, és mit kell tenni, ha valami baleset történik. Egy balesetnek nagyon minimális az esélye, hogy megtörténjen, de azért fel kell készülni rá – hangsúlyozta az orvos.
A tájékoztató kiadvány a Maros Megyei Vészhelyzeti Felügyelőséggel közösen jött létre. Călin Handrea ezredes a létező tervekről beszélt; mint mondta, vannak belső és külső vészhelyzeti tervek, hogy mit tesz a tűzoltóság, a rohammentő-szolgálat, ha szükséges. Mara Togănel prefektus szerint is szükséges egy ilyen tájékoztató jellegű kiadvány, hiszen nem csak a statisztikai adatok fontosak, de a biztonság növelése is.
Az elmúlt 35 évben több mint 4,16 millió fővel csökkent Románia lakossága – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) elnöke, Tudorel Andrei által kedden közzétett elemzésből.
A munkaügyi minisztérium illetékesei feljelentik az ügyészségen azokat a személyeket, akik a gyanú szerint csalással szereztek fogyatékossági igazolást – közölte kedden a Facebook-oldalán Florin Manole.
Rendkívüli intézkedésekkel készülnek az ország déli részén a nehéz időjárási körülményekre. Ha egy mód van rá, most ne utazzunk a narancssárga riasztás alatt álló megyékbe, de közben Székelyföldre is visszatért a tél.
A legfelsőbb bíróság helyt adott Dan Șova semmisségi panaszának és érvénytelenítette a Szociáldemokrata Párt (PSD) korábbi szenátorának korrupciós perében hozott ítéletet.
Nagy a lavinaveszély a Fogarasi-havasokban és a Bucsecs-hegységben – figyelmeztetett kedden a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
A Potápi Árpád János Alapítvány a Magyar Nemzetért elindítja a Potápi Tehetségprogramot. A program célja, hogy támogassa a tehetséges és szülőföldjük iránt elkötelezett külhoni és anyaországi fiatalokat – közölte az alapítvány.
A kolozsvári tűzoltók kedden megtalálták annak a négyéves gyermeknek a holttestét, aki január 23-án tűnt el a Kis-Szamosban.
45 ezer lejes pénzbírságot róttak ki kedden a marosvásárhelyi rendőrök egy marosszentannai férfira, aki nagy mennyiségű használt cipőt, zsákot és más hulladékot dobott közterületre.
A következő két évben a beruházások felgyorsítása a gazdasági növekedés kulcsa makro- és mikrogazdasági szinten egyaránt – hangsúlyozta kedden Iancu Guda közgazdász a Romanian Business Leaders konferenciáján.
Cristian Sandache galaci történész szerint a Román Labdarúgó Szövetség diszkriminatív módon, idióta hozzáállással viszonyul az FK Csíkszeredához, amikor sorozatos bírságokkal sújtja a klubot a közösségi szimbólumok használata miatt.
1 hozzászólás