
Fotó: Zilahi Imre
Lesodródott az úttestről és az árokba borult az A3-as autópályán egy tartálykocsi. A baleset miatt Marokecénél forgalmi dugó alakult ki a felhajtó sávon.
2022. szeptember 03., 14:362022. szeptember 03., 14:36
Egy üres tartálykocsi sodródott le az úttestről és borult az árokba Maroskecénél, az autópálya felhajtójánál szombaton délelőtt. A baleset miatt leállították a autópályára felvezető forgalmat, így azok, akik Marosvásárhelyt szerették volna megközelíteni Kolozsvár irányából forgalmi dugóba kerültek.
Fotó: Zilahi Imre
Mint a Maros megyei tűzoltóság sajtóosztályától megtudtuk
A helyszínen a rendőrök vizsgálják a baleset körülményeit.
Fotó: Zilahi Imre
Mivel Maros megyében is több mint 24 órája folyamatosan esik az eső, arra kérik a gépkocsivezetőket, hogy a vizes úttesthez alkalmazkodva közlekedjenek az autópályán is.
A közúti beruházásokért felelős társaság (CNIR) szerdán két újabb szerződést írt alá összesen közel 6 milliárd lej értékben további 47 kilométer autópálya megtervezésére és kivitelezésére.
A gyanú szerint nagy kockázatú drogokat és pszichoaktív szereket juttattak be egy Brassó megyei börtönbe, a hatóságok több helyszínen tartottak házkutatást szerdán.
Súlyos incidens történt kedden a kolozsvári George Coșbuc középiskolában: egy feldühödött elemis tanuló kificamította egy tanítónő vállát, orrba fejelte a helyettes igazgatónőt és megharapta az iskola pszichológusának kezét.
Döntő házként fogadta el a képviselőház a családon belüli erőszak áldozatainak védelméről szóló törvény módosításait szerdai ülésén.
Súlyosan kihűlt, kimerült turistát próbálnak megtalálni a hegyimentők a Bucsecs-hegységben napok óta, miután a férfi vasárnap éjjel segítséget kért, de a megadott helyszínen nem bukkantak rá.
A betétdíjas visszaváltási rendszer (SGR) elindítása óta eltelt két évben mintegy 7,9 milliárd italcsomagolást váltott vissza a lakosság, és több mint 550 ezer tonnás mennyiség került az újrahasznosító állomásokra.
Jelentős lehűlésre lehet számítani szerdától előbb az ország nyugati és északnyugati részén, majd a többi régióban is – figyelmeztetett az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A román rendőrség 14 helyszínen tart házkutatást egy bolgár tulajdonú biztosítótársaságnál, miután a gyanú szerint a cég vezetői éveken át indokolatlan tőkeleszállítással veszélyeztették a biztosítási piac stabilitását.
Több mint 150 helyszínen tartanak házkutatást szerda reggel a hatóságok kábítószer-kereskedelemre, gyermekpornográfiára, gyermekkereskedelemre és informatikai bűnözésre szakosodott bűnszervezetek felszámolására.
Az év végi ünnepi időszakban megtelik a közösségi háló házi készítésű, eladásra kínált élelmiszertermékekkel. Az élelmiszer-biztonsági szakhatóság is készül erre periódusra, cikkünkben ismertetjük a fontosabb tudnivalókat.
szóljon hozzá!