
Csak anyagi kár keletkezett a balesetben. • Forrás: Facebook/Villám-Fulger Önkéntes Tűzoltó Egyesületet
Vízelvezető árokba zuhant egy autó vasárnap késő este a székelykeresztúri Budai Nagy Antal utcában. Csak anyagi kár keletkezett, a járműben senki sem sérült meg.
2020. január 13., 12:302020. január 13., 12:30
2020. január 13., 15:272020. január 13., 15:27
Vasárnap kevéssel 23 óra után riasztották a székelykeresztúri Villám-Fulger Önkéntes Tűzoltó Egyesületet, hogy egy autó árokba zuhanva a tetejére fordult a Budai Nagy Antal utcában – tudtuk meg Szali Mózestől, a szervezet vezetőjétől. Rámutatott,
A mentés, amelyet daruval végeztek, nehézkes volt, hiszen a helyszínen magasfeszültségű vezetékek vannak. Végül többórányi munka után sikerült kiemeljék az autót a vízelvezető árokból. Szali információi szerint nem volt ittas a gépjármű vezetője, a balesetet figyelmetlenség okozta.
Ilie Bolojan miniszterelnök áldott ünnepeket kívánt a katolikus és protestáns híveknek, akik április 5-én ünneplik a húsvétot.
Románia NATO-hoz vezető útja azon a mély meggyőződésen alapult, hogy az ország a demokrácia, a szabadság és a jogállamiság közösségéhez akar tartozni – üzente vasárnap Nicușor Dan a szövetség alapító okirata aláírásának 77. évfordulója alkalmából.
XVI. Leó pápa húsvétvasárnapi beszédében bejelentette, hogy április 11-re imavirrasztást hirdet meg a békéért. A pápa mindenkit arra szólított fel, csatlakozzon az imához.
A levélben szavazó választópolgárok, akik nem kapták meg postai úton a levélcsomagjukat, hétfőtől személyesen kérhetik annak pótlását a külképviseleteken vagy országgyűlési egyéni választókerületi választási irodákban.
Tizennyolc éves, ittasan vezető sofőrt is lekapcsoltak a Hargita megyei rendőrök a húsvéti ünnepek során.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint februárban 11 898 személynek folyósítottak különnyugdíjat, 40-nel többnek, mint előző hónapban.
A húsvétvasárnapi szabadtéri ételszentelés legfelemelőbb pillanatai közé tartozik a magyar és a székely himnuszok eléneklése.
Az élelmiszerárak tavaly április óta mintegy 10 százalékkal emelkedtek, és ortodox húsvét után újabb drágulás jöhet az energia- és üzemanyagköltségek növekedése miatt – jelentette ki a vasárnap Agerpresnek Aurel Popescu.
Háziállatok is áldozatul estek annak a tűzvésznek, amely a Maros megyei Petelén ütött ki és amelyhez vasárnap kora hajnalban riasztották a szászrégeni tűzoltókat.
Immár 25 éve, mindössze egy év kimaradással töltik meg a csíkszeredai Szabadság teret és a Promenádot a legnagyobb szabadtéri ételszentelés résztvevői.
2 hozzászólás