
Keresik az árnyékot, természetes élőhelyükön üregrendszert ásnak
Fotó: Marosvásárhelyi Állatkert
Dámszarvasok, valamint felnőtt és kölyök indiai sülök érkeztek a marosvásárhelyi állatkertbe.
2024. június 20., 14:102024. június 20., 14:10
A Somostető és a negyven hektáron elterülő állatkert a nyári kánikulában is vonzó látogatási pont lehet kicsiknek, nagyoknak, marosvásárhelyieknek és távolabbról érkezőknek. Az árnyas fák, sétányok igazi felüdülést jelentenek a harminc fok fölé kúszó kinti hőmérsékletben.
Korondi Kinga, a marosvásárhelyi állatkert sajtószóvivője csütörtökön a Székelyhonnak elmondta, hogy az olaszországi Safari Ravenna Zoological Parkból érkeztek új állatok. Ez alkalommal
A sülök között 9 felnőtt egyed van és 3 kölyök. Rágcsálóként fő táplálékuk a gyökerek, kérgek és a fák levelei.
A sülök alapvetően éjszakai állatok, így aki látni szeretné őket, az inkább a kora reggeli vagy a késő délutáni órákban keresse őket az állatkertben.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a bizalomhiány a romániai társadalom „legsúlyosabb deficitje”, a legnagyobb gond pedig az, hogy az állam intézményein keresztül nagyon gyakran semmibe veszi az állampolgárt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) vállalja a kormányzást és Sorin Grindeanut javasolja miniszterelnöknek.
A múlt évben 9399 lej volt a romániai háztartások havi átlagjövedelme, 13,6 százalékkal nagyobb mint 2024.ben; a kiadások átlagösszege 8037 lej volt, ami a jövedelem 85,5 százalékát jelentette.
szóljon hozzá!