
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Áramütés ért egy személyt és két lovat Felsőidecsen, ezért a helyszínre riasztották a tűzoltóságot és a rohammentő-szolgálatot.
2021. augusztus 02., 21:472021. augusztus 02., 21:47
2021. augusztus 02., 21:482021. augusztus 02., 21:48
Áramütés ért egy embert és a két lovat Felsőidecsen, az Idecs patakában. Az eset következtében az állatok elpusztultak, gazdájukat a kiérkező rohammentő-szolgálat munkatársai ellátták, illetve egy mentőhelikopter is megérkezett a helyszínre – tájékoztatta lapunkat a Maros megyei tűzoltóság szóvivője.
A súlyosan megsérült, ötven év körüli férfit a helikopter Marosvásárhelyre szállította további ellátásra. A helyszínen ugyanakkor kiderült, hogy egy 15 éves kiskorú is áramütést szenvedett, de állapota nem súlyos, őt a szászrégeni kórház sürgősségi betegellátó osztályára vitték – tájékoztatott Dan Petru Daniel tűzoltósági szóvivő.
A faluban az áramszolgáltatást ideiglenesen szüneteltetik, keresik a baleset okait.
A szakszervezetek a korábbi bértörvény-tervezetet kifogásolva a bérszámfejtés alapjául szolgáló referenciaérték növelését kérték, de helyette egy még kisebbet kaptak. Az érdekvédelmi tömbök közösen utasítják el az új tervezetet. Az idő vészesen fogy.
Közepes erősségű, 4,4-es magnitúdójú földrengés történt kedd hajnalban a Vrancea–Buzău szeizmikus térségben. A földmozgás epicentruma mintegy 57 kilométerre volt Sepsiszentgyörgytől.
Újabb jelentkezési lehetőség nyílik keddtől a 2026-os roncsautóprogramban azoknak, akik korábban lemaradtak. Több mint 93,7 millió lejt osztanak újra, a támogatás járműtípustól függően 10 és 18,5 ezer lej között alakul.
Medve jelenlétét jelezték hétfőn este Csíksomlyón, a Sarkadi Elek utca 93 szám alatt.
Egy markológépben csaptak fel a lángok hétfőn délután Héjjasfalva községben – tájékoztat a Maros megyei tűzoltóság.
A Román Nemzeti Bank (BNR) egy új, a román festőknek szentelt sorozat ezüstérméjét bocsájtotta ki a numizmatikai forgalomba hétfőn. Ez egyben az első téglalap alakú érme, amelyet a bank a numizmatikai forgalomban kibocsájt.
A képviselőház plenáris ülése hétfőn elfogadta a feddhetetlenségi törvény módosítását és kiegészítését az alkotmánybíróság észrevételei alapján.
Nicușor Dan államelnök hétfőn részt vett a tettrekészek koalíciójának távértekezletén, amelyet Ukrajna függetlenségének napján szerveztek meg.
Egy autó kapott lángra hétfőn délután a Maros megyei Felsőrépán, szerencsére senki sem sérült meg a tűzesetben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!