
Fotó: Civil Csíkszereda/Facebook
Közel kétezer fogyasztó maradt áram nélkül Csíkszeredában a vihar miatt vasárnap délután, és több helyen is felgyűlt a rövid időn belül lehulló jelentős mennyiségű eső.
2022. július 03., 18:232022. július 03., 18:23
2022. július 03., 18:432022. július 03., 18:43
Csíkszeredában városszerte jelentős fennakadást okozott a vasárnap délután rövid idő alatt lezúdult csapadék. A városközpontban több utcában gyakorlatilag lehetetlen volt az autós és gyalogos közlekedés, ugyanis a vízelvezető csatornák nem bírták elnyelni a nagy mennyiségű esővizet, így az az utakon, járdákon hömpölygött.
Fotó: Kovács Attila
Megkérdezésünkre Bors Béla alpolgármester elmondta, egyelőre nem tudnak jelentősebb károkról, a parkban egy kidőlt fáról érkezett bejelentés, valamint a város központi zónájában és a Mol benzinkútnál található vasút alatti átjárónál dolgoznak nagyobb mennyiségű felgyűlt víz elvezetésén.
Fotó: Civil Csíkszereda/Facebook
A vihar miatt körülbelül kétezer fogyasztó maradt áram nélkül, azonban a szolgáltató egységei nekiláttak a helyreállítási munkálatoknak – tudtuk meg Alina Maria Ciobotariutól, a Hargita megyei tűzoltóság szóvivőjétől.
Az Európai Bizottság (EB) az ősszel becsült 1,1 százalékról 0,1 százalékra módosította csütörtökön közzétett tavaszi prognózisában a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését.
Megközelítőleg negyven lovas kelt útra csütörtökön a Perkőről, hogy magával vigye a háromszéki közösségek imaszalagjait Csíksomlyóra. A zarándokok előtt álló, eső áztatta úton minden kilométer a hit, a közösség és az összetartozás erejét hordozza.
A mélybe zuhant egy lift csütörtök reggel a bukaresti CFR-palotában. A liftben heten tartózkodtak, öt embert pedig kórházba szállítottak a baleset következtében.
Elindult a Boldogasszony zarándokvonat a csíksomlyói pünkösdi búcsúra csütörtök reggel a budapesti Keleti pályaudvarról.
Miután az elmúlt időszakhoz képest viszonylag hosszú napokig változatlan maradt a benzin ára a román piacvezető Petromnál, a hosszú hétvége előtt ez most változik.
A szakszervezeti szövetségek kérik a kormánytól és a munkaügyi minisztériumtól, hogy haladéktalanul kezdeményezzenek „valós és átlátható” vitát az új egységes bértörvény tervezetéről.
A Béke – Románia az első parlamenti frakció szenátora, Adrian Peiu csütörtökön közölte, hogy egy BÉKE–AUR–PSD alkotta kormány létrehozását támogatnák.
Gyerekzsivaj pezsdítette fel a borús reggelt Sepsiszentgyörgy főterén, a Lábbusz-program ötödik születésnapján. A gyalogos iskolabuszról az elmúlt években 13 város vett példát, és az ötletgazdák abban bíznak, hogy hamarosan még többen csatlakoznak.
Az alacsony bérek miatt alig van szakemberutánpótlás, nem vonzó a népegészségtan az egészségügyi pályát választók számára. Most viszont a még meglévő személyzetet is karcsúsítania kell a népegészségügyi igazgatóságoknak az állami megszorítások miatt.
Az Európai Unió Szolidaritási Alapjából kaphat támogatást Románia a tavalyi árvizek utáni helyreállítási munkálatokra. A tervek szerint a parajdi beavatkozások és több Kovászna megyei település is érintett lehet.
1 hozzászólás