
Illusztráció
Fotó: Thomas Campean
Őrizetbe vett a rendőrség két gertiai (Gersa, Beszterce-Naszód megye) férfit, miután hétfőn orvhalászaton vettek részt, amelynek során 21 éves társukat áramütés érte és életét vesztette.
2017. június 06., 16:442017. június 06., 16:44
2017. június 07., 14:162017. június 07., 14:16
A Beszterce-Naszód Megyei Rendőr-főkapitányság közleményére hivatkozva az Agerpres azt írja, hogy a 21 éves fiatal két falusfelével a településen átfolyó patakban kíséreltek meg illegálisan halászni.
A közlemény szerint a 21, 26 és 38 éves férfiak egy otthoni készítésű szerkezettel próbáltak áramot vezetni a vízbe, azonban a kábel egy részéről hiányzott a szigetelés, a 21 éves férfit így halálos áramütés érte. Utólag értesítették a rendőrséget, hogy a 38 éves férfit is áramütés érte, azonban az orvosi vizsgálatok során ez nem nyert megerősítést, a harmadik személy pedig elmenekült a helyszínről.
A rendőrség orvhalászat és gondatlanságból elkövetett emberölés miatt indított eljárást a két férfi ellen.
Nyilvánosságra hozták azt a megdöbbentő felvételt, amelyen jól látható, hogy teljesen zavartan közlekedik egy kamion az E60-ason. Mint a vizsgálatok során kiderült, a teherautó Kovászna megyei sofőrje ittas volt, őrizetbe is vették.
Július 1-jétől, szerdától a jelenlegi 4050 lejről 4325 lejre nő az országos bruttó minimálbér. Erről a március 12-én elfogadott 146-os számú határozatával döntött a kormány.
Már nem csak a véglegesítés előtt álló bértörvény-tervezet miatt nő az elégedetlenség az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben, hanem a személyzethiány miatt fokozódó leterheltség miatt is. Általános sztrájkra készül az érdekvédelem.
Húsz megye hatvan településén és Bukarestben okozott károkat a kedd esti vihar – közölte szerdán reggel a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Közzétette kedden este a vagyonnyilatkozatát Nicușor Dan államfő.
A szaknak megfelelő kötelező tantárgy (matematika vagy történelem) írásbeli vizsgájával folytatódik szerdán az érettségi.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
A minimálbér emelkedése miatt július elsejétől 202,5 lejről 216,25 lejre nő a bírságpont értéke – tájékoztatott kedden a közlekedésrendészet.
Rekord született: még nem fordult elő eddig az, hogy Kovászna megyében négy egymást követő napon vörös kódú, azaz a legmagasabb fokozatú riasztást adjanak ki a hőség miatt.
Medve jelenléte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a csíkszeredaiakat kedd este.