
Áramkimaradás okoz gondot Alcsíkon. Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Villanyáram nélkül maradt több alcsíki település is vasárnap este. A beszámolók szerint sok helyen még mindig áramszünet van, a szolgáltató azonban egyelőre nem közölt hivatalos információkat a probléma kapcsán.
2024. december 08., 19:292024. december 08., 19:29
2024. december 08., 19:502024. december 08., 19:50
Tusnádfürdőn tartózkodó kollégánk beszámolója szerint a településen 16.10 körül szűnt meg az áramszolgáltatás, ezzel egyidőben pedig a térerő is elment, ami a fürdőtelepen pihenő turisták körében is értetlenséget váltott ki. A szolgáltatás végül 17.50 körül állt helyre. Hasonló eset – bár rövidebb ideig tartó áramkieséssel – egy héttel korábban is előfordult.
A közösségi médiában olvasható beszámolók szerint az áramkimaradás érinti Csinódot, Csíkszentmártont, Egerszéket, a Kászonokat, valamint Csíkmindszentet, Csíkszentléleket, Csíkszentkirályt, Csíkbánfalvát, Csíktaplocát is. Ezenkívül Csíkszeredából is jelezték, hogy gond van az áramszolgáltatással.
Az országos villanyáram-hálózatot működtető vállalat (DEER) Hargita megyei kirendeltségétől kapott tájékoztatás szerint két középfeszültségű vezeték hibásodott meg.
„Az egyik Tusnádfürdőn, a másik Csíkszeredában. Mindkettő Alcsíkot táplálja. Négy csapat dolgozik, próbáljuk beazonosítani a hibát” – nyilatkozta Bíró Árpád igazgató a Székelyhonnak. Elmondása szerint még ma este helyreállítják a szolgáltatást.
Az áramkimaradásban érintett települések és utcák teljes listája elérhető a DEER honlapján.
Ionuț Moșteanu védelmi miniszter kedden kijelentette, hogy az amerikai katonák részleges kivonása nem függ össze Oroszország lehetséges stratégiáival.
Forgalmi változtatásokra számíthatnak a sofőrök Marosvásárhelyen november 6-tól, csütörtöktől, néhány utcát például egyirányúsítani fognak – hívja fel a figyelmet Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala.
Internetes szavazást írtak ki a legszebb Kárpát-medencei magyar településnév cím elnyeréséért. Az anyaország határain kívüli jelöltek körében a háromszéki Angyalos és a csíkszéki Szépvíz egyelőre dobogón áll, de a verseny koránt sem lefutott.
Róma polgármestere, Roberto Gualtieri kedden városi gyásznapnak nyilvánította november 5-ét, szerdát a Torre dei Conti középkori torony részleges összeomlása következtében elhunyt román munkás, Octav Stroici emlékére – írja az EFE hírügynökség.
Egy mezőtóháti kereskedelmi egység tavából májustól szeptemberig mintegy 150 kilogramm halat emeltek ki tolvajok, 15 ezer lejt kárt okozva a tulajdonosnak. Az elkövetőket keddre virradóra érte tetten a rendőrség, ekkor 80 kilogramm halat fogtak ki.
A koalíció az első deficitcsökkentő csomagban 2026-ra befagyasztotta a közalkalmazotti béreket és az állami nyugdíjakat, és ezt a döntést be kell tartani – jelentette ki egy keddi szakkonferencián a pénzügyminiszter.
Megnyirbálta a kormány a jövedelemadóból, a polgármesteri hivataloknak visszaosztott összegeket, ezért a települések kevesebb pénzt kapnak, mint amire számítottak. Marosvásárhely esetében ez az összeg 6,5 millió lejes mínuszt jelent.
A bírák és ügyészek nyugdíjazásáról szóló törvénytervezetről vitáznak keddi tanácskozásukon a koalíció vezetői a kormánypalotában.
Éves összevetésben az idei esztendő első kilenc hónapjában emelkedett Hargita megyében a forgalmi vizsgán átmenő tanulóvezetők aránya – tájékoztatott kedden a vezetői jogosítvány- és gépjármű-nyilvántartó hivatal adatai alapján a prefektusi hivatal.
Tűz ütött ki kedden a Prahova megyei Albești Paleologu településen, egy csarnokban, amelynek egyik részében körülbelül 50 tonna ammónium-nitrátot raktároznak.
szóljon hozzá!