
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Lakóházakba tört be a víz szombaton este a környéken tombolt felhőszakadás után. Egy személy a mentők ellátására szorult.
2024. június 29., 23:072024. június 29., 23:07
2024. június 30., 09:132024. június 30., 09:13
Nagy mennyiségű csapadék zúdult le szombaton este Bélborban, ami miatt lakóházakba ömlött be a víz, a tűzoltók segítségére volt szükség a kiszivattyúzására. A helyi önkénteseket segítették ebben a helyszínre siető maroshévízi, gyergyószentmiklósi és gyergyóhollói hivatásos tűzoltók.
Egy személy pánikrohamot kapott, őt a mentőszolgálat egysége látta el – közli a Hargita megyei tűzoltóság. Bélbor környékére szombat estére sárga viharjelzést adtak ki, négyzetméterenként 15–25 liter csapadékot jeleztek előre – villámlás és erős szél kíséretében.
A tűzoltóság vasárnap reggeli tájékoztatása szerint a víz hét házba és két csűrbe tört be, továbbá udvarokat – összesen 17 500 négyzetméteren – öntött el. Kilenc haszonállatot – két lovat, három borjút és négy disznót – mentettek meg.
Kelemen Hunor vasárnap este közölte, ha Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök tárgyalásra hívja az RMDSZ képviselőit, meghallgatják a javaslatait.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szerint legkésőbb egy hét múlva tisztségbe iktatják az új kormányt.
Tizenegy jogosítványt és tizenegy forgalmi engedélyt is bevontak a rendőrök a a vasárnapi razzia során, összesen pedig 243 bírságot szabtak különböző okok miatt.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Megállapodott Orbán Viktorral az idei tusványosi részvételről Németh Zsolt – jelentette be a politikus egy közéleti podcastben. A szervezők emellett a jelenlegi magyar kormány több tagját is meghívnák Tusnádfürdőre.
Nicușor Dan államfő aláírta vasárnap az Adrian-Ioan Veștea miniszterelnökké jelöléséről szóló rendeletet – közölte az elnöki hivatal.
A Maros megyei tűzoltóknak vasárnap délután több helyszínen is be kellett avatkozniuk ez esőzések okozta károk elhárításáért. Délután ötkor a beavatkozások még folyamatban voltak.
Tovább gyűrűzik a vita Adrian Veștea miniszterelnök-jelölése körül. Miközben a PNL egyik európai parlamenti képviselője a politikus kizárását követeli, az AUR előre hozott választásokat sürget, az RMDSZ pedig még mérlegeli álláspontját.
Adrian Veștea szerint miniszterelnökké jelölése nem a PNL megosztását szolgálja, hanem lehetőséget ad arra, hogy a liberálisok folytassák a reformokat és bizonyítsák: készek felelősséget vállalni Románia stabilitásáért.
A legtöbb közúti baleset vasárnap történik, a kritikus időszak pedig 13 óra és 17 óra közé esik – hívja fel a figyelmet a rendőrség. Vasárnap a Maros megyei közlekedési rendőrök közúti ellenőrzést és balesetmegelőzési tevékenységet tartanak.
szóljon hozzá!