
Az Apróka Eszponka Sata-Bánfi Zsófia előadásában kerül műsorra
Erdélyi turnén az egri Gárdonyi Géza Színház, Gyergyószentmiklóson két előadást mutat be a társulat.
2017. május 22., 13:372017. május 22., 13:37
Kedd délután 17 órától Sata Árpád rendezésében Máthé Kriszta Apróka Eszponka című darabja felolvasószínházi előadásként kerül műsorra a YourLivingRoomban, majd 19 órától Páskándi Géza Vendégség című történelmi drámáját Blaskó Balázs rendezésében lehet megtekinteni a színház nagytermében.
Máthé Kriszta Apróka Eszponka című műve Sata Árpád rendezésében, Sata-Bánfi Zsófia előadásában kerül műsorra. Az Apróka Eszponka a Lírai képek Frumószából alcímet viseli, és a székely-magyar és a csángó-magyar kultúrák összefonódását, a nyilvánvaló rokonságot, egy tőről fakadt gondolkodást és életmódot kívánja bemutatni.
Az egri Gárdonyi Géza Színház Vendégség című előadása kedden 19 órától kerül műsorra a Figuránál. Páskándi Géza történelmi drámája a Jászai-Mari díjas Blaskó Balázs rendezésében tekinthető meg a színház nagytermében.
Jegyek válthatók munkanapokon 10 és 16 óra között a Figura jegyirodájában, vagy előadás előtt egy órával a színház előcsarnokában. Telefonszám: 0752-227.011; e-mail: org@figura.ro
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szerda este a Facebook-oldalán bejelentette, hogy csütörtökön benyújtja a parlamentnek a kormányprogramot és miniszterjelöltjeinek névsorát.
Mivel a héten várhatóan már 10-15 forinttal a védett ár alá csökken az üzemanyagok ára a töltőállomásokon, a kormány szerdai ülésén arról döntött, hogy kezdeményezi a védett ár kivezetését – írta szerdai Facebook-bejegyzésében a miniszterelnök.
Úgy tűnik, nem kimondottan gazdasági okokból szüntették meg a Vasárnap és a Keresztény Szó című lapok, illetve a Romkat.ro portál szerkesztőinek munkaviszonyát. A múlt csütörtökön menesztett újságírók mindenesetre jogi lépéseket fontolgatnak.
Kiemelték szerdán a Midia kikötő közelében elsüllyedt Astana vontatóhajó három eltűntnek nyilvánított matróza egyikének holttestét a roncs felszínre hozásakor – tájékoztatott a Midia Marine Terminal.
A romániaiak 81 százaléka szerint rossz irányba halad jelenleg az ország – derül ki az Avangarde friss közvélemény-kutatásának szerdán közzétett adataiból.
Két személyautó ütközött Marosvásárhelyen, a Bolyai utcában szerda délután. A helyszínre érkező SMURD mentősök a helyszínen ellátták.
Különleges filmes élményben lehet része az érdeklődőknek június 19-én, pénteken 18 órától a Godako Rendezvényteremben, ahol Gergely László látványtechnikus tart interaktív előadást a hollywoodi filmgyártás kulisszatitkairól.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) országos politikai bürója szerdán úgy döntött, hogy vasárnapra összehívja a párt kongresszusát, miközben tovább mélyül a feszültség Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök és a párt vezetése között.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem támogatja a Veștea-kormányt – jelentette ki szerdai sajtótájékoztatóján Diana Buzoianu ügyvivő környezetvédelmi miniszter.
Cătălin Predoiu szerdán lemondott a Nemzeti Liberális Párt (PNL) első alelnöki tisztségéről – közölték liberális források.
szóljon hozzá!