
Archív
Fotó: Vargyasi Levente
Április elsejétől felfüggesztik a látogatási tilalmat a sepsiszentgyörgyi Dr. Fogolyán Kristóf megyei sürgősségi kórházban – tájékoztatott pénteken az intézmény vezetősége.
2018. március 30., 15:272018. március 30., 15:27
A látogatási tilalmat február 22-én rendelték el, a grippés és a légúti megbetegedések elterjedése miatt. Vasárnaptól a megszokott látogatási program érvényes, naponta 14 és 16 óra között – számol be az Agerpres.
Idén a sepsiszentgyörgyi intézményben hárman hunytak el A típusú influenzában. Meghalt egy 23 éves sepsiszentgyörgyi fiú, egy 17 éves, várandós baróti lány és egy 53 éves tulceai férfi.
Közzétette kedden este a vagyonnyilatkozatát Nicușor Dan államfő.
A szaknak megfelelő kötelező tantárgy (matematika vagy történelem) írásbeli vizsgájával folytatódik szerdán az érettségi.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
A minimálbér emelkedése miatt július elsejétől 202,5 lejről 216,25 lejre nő a bírságpont értéke – tájékoztatott kedden a közlekedésrendészet.
Rekord született: még nem fordult elő eddig az, hogy Kovászna megyében négy egymást követő napon vörös kódú, azaz a legmagasabb fokozatú riasztást adjanak ki a hőség miatt.
Medve jelenléte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a csíkszeredaiakat kedd este.
Súlyos kutyabántalmazási ügyről tájékoztatta a nyilvánosságot közösségi oldalán Forró Béla, a kézdivásárhelyi Benji Állatvédő Egyesület elnöke. Ez az eset mégis egyike a szerencsésebben végződőknek.
A nyolcadikosok 79 százaléka ért el legalább 5-ös átlagot az országos képességfelmérő vizsgákon – tájékoztatott kedden az oktatási minisztérium.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion kedden felszólította az államfőt, hogy ezen a héten bízzon meg valakit kormányalakítással, és bejelentette, hogy kezdeményezi Nicușor Dan felfüggesztését.
Újabb vörös jelzésű időjárási riasztást adtak ki kedden délután Maros és Hargita megye több településére. A heves viharok, a nagyméretű jégeső és a felhőszakadások veszélye miatt a hatóságok mindkét megyében RO-Alert riasztást is küldtek.
szóljon hozzá!