
Érdemes kifizetni a parkolódíjat, mert folyamatosan ellenőriznek
Fotó: Haáz Vince
Marosvásárhelyen már január elsejétől változtatni szerettek volna a köztéri parkolóhelyek ügyintézésén, de az önkormányzati képviselő-testületnek egyelőre nem sikerült dűlőre jutnia. Ami biztos, hogy a tavaly év végén megváltott bérletek érvényesek lesznek, függetlenül attól, hogy ki ügykezeli a parkolókat.
2022. január 11., 20:402022. január 11., 20:40
Marosvásárhelyen összesen 4401 fizetős parkolóhely van, többnyire a belvárosban és a környező utcákban, de a lakónegyedek fő utcáin is. Ezek ügykezelését évekig egy magáncégre bízták, majd amikor lejárt a szerződés, kisebb kihagyás és sok vita után 2020. január elejétől átadták a piacigazgatóságnak, amely önálló jogi személyiséggel bír ugyan, de a városházához tartozik. Az új városvezetés azonban számos igazgatóságot átszervez, így
Több hónapos egyeztetés és szakbizottsági ülések után a decemberi tanácsülésen két határozattervezetben is foglalkoztak a fizetős parkolóhelyek ügyével. Az egyik arról szólt, hogy a közterületrendezési igazgatóság fog ezután foglalkozni a fizetős parkolóhelyekkel és a helyi rendőrség fog besegíteni neki, vagyis
A másik tervezet az új szabályzat volt, amely alapján ezt a szolgáltatást biztosítani lehet. Már akkor felmerült pár kérdés a feladatok átruházásával kapcsolatban: például nem derült ki, hogy mi lesz azzal a tizenhárom alkalmazottal, akik jelenleg a piacigazgatóságon belül a fizetett parkolóhelyekkel foglalkoznak, illetve mi lesz azokkal a javakkal, amelyeket az igazgatóság e tevékenység elvégzése érdekében vásárolt.
Az is kérdéses volt, hogy törvényes-e az, amit a tervezet egyik cikkelyében fogalmaztak meg, miszerint
Volt, aki szerint a szolgáltatást biztosító alkalmazottak bérének kifizetése után fennmaradó jövedelmet lehet csak célszerűen emeletes parkolóhelyek megépítésére fordítani.
Egyelőre a régi szabályzat alapján működtetik a fizetéses parkolást Marosvásárhelyen
Fotó: Haáz Vince
Végül megnyirbálva fogadták el a határozatot, amely átruházta a közterületrendezési igazgatóságra a parkolóhelyek ügykezelését. Kimondták, hogy január elsejétől átruházzák ezt a feladatot, de mindkét igazgatóságnak kilencven nap áll a rendelkezésére, hogy elintézze a formaságokat, és a közterületrendezési igazgatóság elkezdje a szolgáltatás biztosítását. Így
Az év utolsó ülésén a tanácsosok elégedetlenek voltak az új szabályzattal, amely körülírta, hogy a szolgáltatást hogyan kell majd végezni, ezért ezt nem fogadták el.
Csakhogy, mint idén kiderült, a decemberben elfogadott határozatban kimondták, hogy semmis az eddig alkalmazott szabályzat és az újat kell alkalmazni. De mivel az újat nem fogadták el, a piacigazgatóság alkalmazottai nem tudták a munkájukat végezni, tehát sem ellenőrizni, sem pedig bírságolni. Ezért január 10-én, hétfőn egy azonnali tanácsülést hívtak össze, amelyben kimondták, hogy
A jó hír az, hogy függetlenül, hogy ki működteti április elsejétől a fizetéses parkolóhelyeket, az idénre megváltott bérletek érvényesek lesznek, és utólag ezek árán nem lehet változtatni. Az, hogy április elsejétől drágul-e a parkolás Marosvásárhely belvárosában, egyelőre nem tudni, mint ahogy azt sem, hogy az új szabályzatban milyen változások lesznek.
Tovább gyűrűzik a vita Adrian Veștea miniszterelnök-jelölése körül. Miközben a PNL egyik európai parlamenti képviselője a politikus kizárását követeli, az AUR előre hozott választásokat sürget, az RMDSZ pedig még mérlegeli álláspontját.
Adrian Veștea szerint miniszterelnökké jelölése nem a PNL megosztását szolgálja, hanem lehetőséget ad arra, hogy a liberálisok folytassák a reformokat és bizonyítsák: készek felelősséget vállalni Románia stabilitásáért.
A legtöbb közúti baleset vasárnap történik, a kritikus időszak pedig 13 óra és 17 óra közé esik – hívja fel a figyelmet a rendőrség. Vasárnap a Maros megyei közlekedési rendőrök közúti ellenőrzést és balesetmegelőzési tevékenységet tartanak.
Rendkívüli egyeztetésre hívja össze a PSD vezető testületeit Mihai Fifor, miután Nicușor Dan államfő Adrian Veșteát bízta meg kormányalakítással. A szociáldemokraták szerint a döntés előtt nem egyeztettek velük.
Erős szélre és zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Adrian Veștea miniszterelnök-jelölése újabb politikai vitát váltott ki. Ilie Bolojan szerint a lépés a PNL megosztására irányul, míg az USR képviselője azt kifogásolja, hogy Nicușor Dan államfő nem egyeztetett előzetesen az új jelölt személyéről.
Eugen Tomac visszaadta kormányalakítási megbízását, ezért Nicușor Dan államfő vasárnap Adrian Veșteát kérte fel új kormány létrehozására. Az elnök szerint a politikai válságból végül csak egy pártok által támogatott politikai megoldás vezethet ki.
Tisztában voltam azzal, hogy egy szürreális filmre vettem jegyet, amikor úgy döntöttem, hogy megnézem az A24 új horrorfilmjét, a Hátsó szobákat.
Vasárnap nyújtja be a parlamentnek Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök a szakértői kormány névsorát és programját. A tervek szerint a kabinet 18 tagból állna: 15 miniszter és három miniszterelnök-helyettes kapna helyet benne.
Országszerte 59 személyt őrizetbe vettek, 96-ot hatósági felügyelet alá, nyolcat pedig előzetes letartóztatásba helyeztek június 8. és 12. között az úgynevezett Jupiter művelet keretében.
szóljon hozzá!