
Áprilistól új vezetője lesz a gyergyószentmiklósi egészségügyi intézménynek
Fotó: Pinti Attila
Ideiglenesen hosszabbították meg a gyergyószentmiklósi kórház menedzserének, Bíró Leventének a megbízatását az év elején, és időközben kiírták a versenyvizsgát a tisztségre. A március 18-ai határidőig öten jelentkeztek, március 25-én közülük ketten mutathatták be az elképzeléseiket. Áprilistól Fülöp Enikő lesz a intézmény új vezetője.
2021. március 29., 15:022021. március 29., 15:02
2021. március 29., 15:082021. március 29., 15:08
Öten pályáztak a gyergyószentmiklósi kórház menedzseri tisztségére, a leadott dokumentációt azonban csak Gáll Gyula esetében találták teljesnek. A fellebbezést követően Fülöp Enikő pályázatát is elfogadták. Március 25-én, csütörtökön délelőtt az intézmény gyűléstermében tartották a versenyvizsgát.
A háromtagú bizottság vezetője, Angi Zoltán városmenedzser volt, aki Csibi Veronika tölgyesi-, valamint András-Nagy Róbert sepsiszentgyörgyi kórházmenedzserrel együtt, megfigyelők jelenlétében hallgatta meg a két jelöltet.
Elsőként Fülöp Enikő közgazdász, majd Gáll Gyula jogász mutathatta be az elképzeléseit, amit szeretne megvalósítani a következő négy évben.
Az elbírálási szabályzatban foglaltak alapján pontozták a pályázók prezentációját, valamint a feltett kérdésekre adott válaszaikat, és ezek alapján Fülöp Enikő érte el a magasabb, 9,28-as pontszámot, Gáll Gyula 8,33-at kapott, fellebbezést nem nyújtottak be, így áprilistól Fülöp Enikő vezetheti négy évig a gyergyószentmiklósi kórházat.
Ronthatja Románia államadós-besorolásának kilátásait a Moody's Ratings, ha a kormány nem tudja hatékonyan végrehajtani fiskális konszolidációs tervét – derül ki a nemzetközi hitelminősítő időszakos elemzéséből.
Két személyautó ütközött szombaton reggel Marosvécs közelében, három felnőtt és két kiskorú sérült meg a balesetben.
A szerződéskötésre várnak azokban a Hargita megyei községekben, amelyekben EU-s finanszírozásból alkalmazott, három fős munkacsoportokkal erősítenék a szociális hálót. A leépítési kötelezettség nem akadályozza ezeket a személyzetbővítéseket.
A Hargita megyei sípályák nagy része még nyitva tart a hétvégén, de ha tovább melegszik az idő, a jövő héttől már csak a magasabban fekvők lesznek alkalmasak a sízésre.
Két hétig is inkább az átlagosnál magasabb hőmérsékletre lehet számítani márciusban, aztán pedig dátum szerint is belemegyünk a tavaszba.
A villanyszámla-támogatás eddigi kedvezményezettjei a továbbiakban is automatikusan megkapják a segélyt, nem kell ezt ismét kérelmezniük a program meghosszabbítása miatt – hívta fel a figyelmet az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken telefonon tárgyalt Mohamed bin Zayed Al-Nahyan sejkkel, az Egyesült Arab Emírségek elnökével.
Több civil szervezet bejelentette, hogy pénteken a Cotroceni-palota előtt tüntet a legfőbb ügyészség, a korrupcióellenes ügyészség és a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség vezetői tisztségébe javasolt személyek kinevezése ellen.
Óvodai csoporttól nyolcadik osztályig várják a jelentkezőket a Sepsi Metropoliszövezet környezettudatosságra nevelő programjára. A kiskertészek idén is könnyen termeszthető zöldségeket fognak ültetni, de meglepetés is vár rájuk.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadott sürgősségi rendeletével stabilitási támogatást vezet be a NEET státuszú fiatalok számára, akik megszerzik első munkahelyüket teljes munkaidős, határozatlan idejű munkaszerződéssel.
szóljon hozzá!