Fotó: Országos Meteorológiai Igazgatóság
Alaposan lehűlt az idő keddre virradóra, az ország nagyrészében fagypont alá süllyedt a hőmérséklet. Székelyföld is „hozta a formáját”.
2022. április 12., 10:052022. április 12., 10:05
A leghidegebb az Omu-csúcson volt, ahol mínusz 12,8 Celsius fokot mértek, de nem sokkal maradt el ettől Csíkszereda sem, ahol mínusz 8,2 Celsius volt a legalacsonyabb érték hajnalban. A Kovászna megyei Lakóca-tetőn mínusz 7,9 Celsius fok, míg Gyergyóalfaluban mínusz 6,1 Celsius-fok volt keddre virradóra.
A Bucsin-tetőn mínusz 5,2 Celsius-fokot mértek, Sepsiszentgyörgyön mínusz 4,3 Celsius-fok volt, míg Székelyudvarhelyen mínusz 3,8 Celsius fok volt a legalacsonyabb hőmérsékleti érték, Marosvásárhelyen pedig mínusz 3,4 Celsius-fok.
Egy csatornába esett kutya miatt riasztották a tűzoltókat a marosvásárhelyi várhoz szombaton este – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt szombaton 14 óra 31 perckor Vâlcea megyében, a Fogaras-Câmpulung szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Hétfőtől lakást biztosít a főváros a pénteki tömbházrobbanás jelenleg hotelekben elszállásolt károsultjainak – jelentette be szombaton Bukarest ügyvivő főpolgármestere. A robbanás által érintett lépcsőház bármikor összeomolhat.
Tiszteletbeli székellyé vált Nacsa Lőrinc nemzetpolitikáért felelős államtitkár szombaton Székelyudvarhelyen a Nemzetstratégiai Kutatóintézet (NSKI) által szervezett Udvarhelyszék népviseletben című eseményen.
Szombaton a zágoni Mikes–Szentkereszty-kastély és udvara adott otthont a XIII. Székelyföldi Vadásznapok második fejezetének, amely a főzőversenyt is magába foglalta. Ennek végén – három év után először – új győztest hirdettek.
Idén szeptemberben 4 692 810 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 3548-cal többet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2773 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közzétett adataiból.
Gázszagot észleltek a lakók szombaton délelőtt egy marosvásárhelyi tömbházban, ahová a tűzoltókat is riasztották. Folyamatban van a történtek kivizsgálása.
A miniszterelnök ellenőrző testülete lezárta a parajdi bányakatasztrófa után elkezdett vizsgálatait az Országos Sóipari Társaságnál (Salrom) és a vízügyi igazgatóságnál (ANAR).
A többség korlátozottnak érzi a helyi karrierlehetőségeket, de ettől még nem vesz vándorbotot a kezébe. Legalábbis a kézdivásárhelyi fiatalok közel háromnegyede még mindig itthon képzeli el a jövőjét – derül ki egy friss felmérésből.
Két kiemelt jelentőségű onkológiai gyógyszert fejlesztett a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap (NKFI Alap) támogatásával a Pharmacenter Hungary Kft., a fejlesztés teljes költségvetése meghaladta az 535 millió forintot.
szóljon hozzá!