
Képünk illusztráció
Fotó: MTI/Máthé Zoltán
Április elsejétől a koronavírus elleni oltási kampány honlapján megjelenik az egyes központokban használt vakcina típusa is – írja az Agerpres hírügynökség a Covid-19 elleni oltáskampányt koordináló országos bizottság (CNCAV) elnökére hivatkozva.
2021. március 23., 16:332021. március 23., 16:33
Dr. Valeriu Gheorghiţă elmondta, ugyancsak áprilistól a platform felbecsüli a várakozási időt, hogy aki várólistára kerül, annak fogalma legyen arról, körülbelül mikor kerül sorra.
A kampány vezetője abbéli reményét fejezte ki, hogy április 6-ától kezdve az oltópontokon 60 helyett 90 személyt immunizálnak naponta. Azt ígérte, hogy április 13-ától 125 új oltópont nyílik, amelyekben a Pfizer-BioNTech által kifejlesztett vakcinával oltanak.
Az orvos közölte, a koronavírus elleni oltáskampány platformján beüzemeltek egy linket, amelyen jelenteni lehet az esetleges mellékhatásokat.
Tánczos Barna ügyvivő miniszterelnök-helyettes szerint jelenleg egyetlen kormányalakítási forgatókönyv sem zárható ki, mivel a legfontosabb cél, hogy Romániának mielőbb teljes jogkörű kormánya legyen.
Ro-Alert figyelmeztetést adott ki kedden délután a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) Tulcea megye északi részének lakói számára, miután fennállt a légtérből lezuhanó tárgyak becsapódásának veszélye.
Folytatódnak az Öreg-Duna-ágnál a csernavodai atomerőmű áramtermelésének folyamatosságát biztosító vízelterelési munkálatok – közölte kedden a Román Vízügyi Igazgatóság (ANAR) szóvivője.
A kánikula miatt Hargita megyében csupán a Nagy-Homoród folyón korlátozták a vízfogyasztást egy gazdasági szereplőnek. Az aszály idejére kidolgozott korlátozási terv intézkedése egyelőre nem érinti a lakossági fogyasztókat.
Nicușor Dan kedden bejelentette, hogy kihirdette a kőolajpiaci válsághelyzet kihirdetéséről, valamint a lakásvásárláskor alkalmazott kedvezményes áfakulcs határidejének meghosszabbításáról szóló törvényeket.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy nem várhatók problémák a lakosság, a mezőgazdaság és a fuvarozók üzemanyag-ellátásában.
Tovább emelkedtek kedden is az üzemanyagárak, a dízel litere már csak néhány banira van a 11 lejtől a Lukoil-töltőállomásokon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kedden újabb vörös, narancssárga és sárga riasztásokat adott ki az egész országra kiterjedő rendkívüli hőség miatt. Máramarosban, a Bánságban és a Körösvidéken vörös a hőségriasztás.
Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter kedden bejelentette, hogy a hadsereg szakértői által végrehajtott robbantásos művelet eredményeként a Duna vízszintje 2 centiméterrel emelkedett a csernavodai atomerőmű környékén a hétfői szinthez képest.
Zárolták Ráduly István vagyonát – közleményben ismertette a Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) a háromszéki prefektus elleni vádakat. Az ügyben a prefektus mellett másik két személy ellen is eljárás folyik.
szóljon hozzá!