
Fotó: Borbély Fanni
Még ezen a héten közvitára bocsátja a kormány az április elsejétől hatályba lépő energiaár-támogatási rendszert szabályozó rendelet tervezetét – tájékoztatott hétfőn az energiaügyi minisztérium.
2025. február 17., 18:472025. február 17., 18:47
2025. február 17., 19:512025. február 17., 19:51
A közlemény szerint – melyet az Agerpres idéz – a jogszabályról aznap tanácskozott a kiszolgáltatott fogyasztók védelmével és az energiaszegénység elleni küzdelemmel foglalkozó tárcaközi bizottság. Sebastian Burduja a tanácskozás után elmondta, hogy
Emlékeztetett arra, hogy az idei költségvetésben hárommilliárd lejt különítettek el az energiaár-támogatási rendszer finanszírozására, amiből az állam törleszteni fogja a szolgáltatóknál felhalmozott adósságait.
A miniszter beszámolója szerint a hétfői tanácskozáson az energiapiacok átláthatóbbá tételére és a likviditás növelésére összpontosító átmeneti intézkedéseket vitattak meg.
– idézte a közlemény Sebastian Burduját.
A tárcavezető megerősítette, hogy a kormány számára továbbra is a román állampolgárok védelme az első számú prioritás, mert a megfizethető energiát „a tisztességes megélhetés és a nemzeti gazdasági versenyképesség alapvető elemének” tekinti.
A következő napokban az energiaügyi minisztérium, az Országos Energiaszabályzó Hatóság (ANRE), a termelők és a szolgáltatók képviselői egyeztetnek az április elsejétől hatályba lépő energiaár-támogatási rendszerről.
Ittas sofőr okozott anyagi kárral járó balesetet Csíkszeredában kedden, de Gyergyószentmiklóson és Székelyudvarhelyen is alkoholos befolyásoltság alatt vezető sofőröket szűrtek ki a rendőrök – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Többször látták Székelyszenterzsébeten a kifejlett medvét, amely kedden egy szürkemarhát is megölt, jelentős kárt okozva a gazdának. Később ismét visszatért a helyszínre a nagyvad, így kénytelenek voltak kilőni azt.
Több okból is takarékosságra kényszerülnek a Szent György Napok szervezői, de a vízzel félig telt pohár tele felét nézik: az erdélyi és helyi fellépőkkel az egymásra figyelés, a találkozások öröme jobban megélhető.
Lezárták a csíksomlyói borvízforrás környékét egy szalaggal miután a laborvizsgálatok Coliform baktériumok jelenlétét mutatták ki vízben. Feltehetően a forrás magától kitisztul és napokon belül újra iható lesz a vize.
Mintegy 7,5 millió lejt csoportosítottak át csibai utcák leaszfaltozására az Anghel Saligny program finanszírozásából a csíkszeredai önkormányzati képviselők szerdai, rendkívüli ülésén.
Elsüllyedt szerda reggel egy vontatóhajó a Konstanca megyei Midia kikötőben, folyamatban van az incidenskor a fedélzeten lévő személyek keresése és mentése – tájékoztatott a megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Ma 16 óráig regisztrálhatnak a magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgárok az áprilisi országgyűlési választásra; jelenleg csaknem 492 ezren szerepelnek a levélben szavazók névjegyzékében.
Szerdán a parlament plénuma elé kerül vitára a 2026-os állami büdzsétervezet, miután a képviselőház és a szenátus illetékes szakbizottságai, majd a költségvetési bizottságok is megvitatták és elkészítették véleményezéseiket.
Jelentős eltérés volt Székelyudvarhely és Csíkszereda reggeli hőmérséklete között: a Hargitai megyeszékhely tovább tartja keddi dobogós helyét és szerdán hajnalban is is az ország leghidegebb lakott települései között maradt.
Anyanyelvből mérik fel a nemzeti kisebbségekhez tartozó diákok tudását szerdán, a nyolcadikosok próba-képességvizsgájának harmadik napján
szóljon hozzá!