
A területalapú támogatások esetében az előleg a végösszeg 75 százaléka. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Október 20-áig mintegy 390 ezer gazda kapta meg a 2019-es agrártámogatás előlegét – írja az Agerpres hírügynökség a Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA) hétfő esti közlésére hivatkozva.
2019. október 22., 12:352019. október 22., 12:35
A kormány kötelezettséget vállalt, hogy november végéig kifizessék a gazdáknak a mezőgazdasági támogatások előlegét, amelyre közel 440 millió eurót különített el.
Az APIA szerint a területalapú támogatások esetében az előleg a végösszeg 75, a vidékfejlesztési támogatásoknál 85 százalékát teszi ki.
Az Európai Mezőgazdasági Garanciaalapból (FEGA) az Európai Központi Bank (ECB) által 2019. szeptember 30-án meghatározott 4,7496 lej/eurós árfolyamon történnek a kifizetések, míg az Európai Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Alap (FEADR) esetében az árfolyam 4,6635 lej/euró, amelyet 2018. december 31-én rögzített az ECB.
Megérkezett a hétvégére az idei nyár első hőhulláma, az országos csúcs vasárnap délután egy tizeddel meghaladta a 36 Celsius-fokot Románia déli részén, Calafatnál.
Csaknem hárommillió forint bírságot kapott az a sofőr, akinek a kisbuszában 760 doboz csempészcigarettát találtak a pénzügyőrök – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel.
Donald Trump amerikai elnök éles és trágár szavakat használva katonai erő alkalmazásával fenyegette meg vasárnap Iránt arra az esetre, ha nem volna hajlandó hosszú távú békemegállapodást kötni és a Hormuzi-szoros ismételt lezárásával próbálkozna.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök vasárnap benyújtotta a parlamentnek kormánya programját és a miniszterjelöltek névsorát.
Hétfőn kezdődik az országos képességfelmérő vizsga, amelyre több mint 148 ezer nyolcadik osztályt végzett tanuló iratkozott fel. Az oktatási minisztérium tájékoztatása szerint a felmérőt 2956 vizsgaközpontban szervezik meg.
Szakadékba zuhant egy autó a Transzfogarasi útról egy interneten terjedő felvétel szerint. A videót megosztók szerint a járművet nem rögzítették kézifékkel. A súlyosan megrongálódott autóban szerencsére nem ült senki.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa vasárnap egyhangúlag úgy döntött, hogy a PSD részt vesz a Veștea-kormányban.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
szóljon hozzá!