
A versenyeken dobogós helyezést elért diákok mindegyikét díjazták
Fotó: Tamás Sándor Facebook-oldala
A tantárgyversenyeken és sportvetélkedőkön elért teljesítményeikért részesültek pénzjutalomban a sepsiszentgyörgyi Református Kollégium, valamint a Székely Mikó Kollégium diákjai és tanárai. Idén a Kovászna megyei tanács a tavalyi összeg dupláját szánta a tehetséggondozói programra, összesen 200 ezer lej értékben osztott ki díjakat.
2023. december 06., 21:042023. december 06., 21:04
Összesen 37 iskola közel 500 diákját és több mint 250 pedagógusát méltatja pénzjutalommal Kovászna Megye Tanácsa a különböző tantárgy- és sportversenyeken, illetve olimpiákon való kiemelkedő szereplésükért. A dobogós helyezést elérő egyéneket és csapatokat egyaránt díjazzák,
a felkészítő pedagógusok esetében is.
December 6-án többek között a Református Kollégium húsz tanulójának és a Székely Mikó Kollégium körülbelül hatvan diákjának munkáját ismerte el, valamint összesen harminc tanárnak adta át a borítékot Tamás Sándor tanácselnök és Kiss Imre megyei főtanfelügyelő. Hatodik osztálytól egészen a tavaly végzett tizenkettedikes osztályokig minden évfolyamról akadtak tanulók, akik elismerésben részesültek.
Az átadónak a Székely Mikó Kollégium konferenciaterme adott otthont, a jeles alkalmat az iskola kórusa nyitotta meg. A tanárok, illetve az első helyezést elérő diákok számára a megyei tanács elnöke nyújtotta át a díjat. „Azt szeretnénk, hogy Háromszék diákbarát legyen. Ehhez járul hozzá ez a program is, amivel kiemelten támogatjuk azokat a diákokat, akik többletmunkát végeznek, tehát
versenyre járnak, akik a délután és hétvégét nem sajnálják feláldozni azért, hogy többet tanuljanak” – fogalmazott Tamás Sándor a beszédében. Ezenfelül a pedagógusokról sem feledkeztek meg, akik szabadidejüket feláldozva, plusz anyagi juttatások nélkül is segítenek a diákoknak felkészülni a versenyekre a lehető legjobb tudásuk szerint.
A tehetséggondozó program ötletével Kiss Imre volt megyei képviselő-testületi tag és főtanfelügyelő állt elő még 2018-ban, és bár a koronavírus-járvány időszakában szünetelt a projekt, tavaly újrakezdték.
A pedagógusok is örömmel fogadták az elismerést
Fotó: Tamás Sándor Facebook-oldala
Kovászna Megye Tanácsának elnöke elmondta, hogy az anyagi nehézség ellenére is sikerült megduplázni a jutalmak összegét, így immár 200 ezer lejből tudtak gazdálkodni. „Egy romániai jelentés szerint a diákok több mint fele funkcionális analfabéta, nem tudja értelmezni a szöveget, amit elolvas. Ezzel szemben nekünk elég nehéz felvenni a harcot, de azt gondoljuk, hogy mindent meg kell tennünk itt Székelyföldön, ebben a megyében, annak érdekében, hogy az országos trenddel szembefordulva a mi gyerekeink, a mi diákjaink ennél sokkal jobbak legyenek” – magyarázta Tamás Sándor.
„Számunkra az a legfontosabb, hogy a közösség ismerje el az eredményeket. Ebben az esetben
amellyel a megyei tanács viszonyul az iskolához” – jelentette ki Kiss Imre főtanfelügyelő, mielőtt átnyújtotta a második és harmadik helyezést elért diákok számára a borítékokat. Hozzátette, nagyon fontos megtenni minden lehetséges lépést, hogy támogatásban részesüljenek a legjobban teljesítő diákok.
A szerdai nap folyamán a kézdivásárhelyi Turóczi Mózes és a Petőfi Sándor általános iskolákban is sort kerítettek az elismerések átadására.
Székelyföld lenyűgöző tájai, legendás helyszínei és természeti kincsei most egy izgalmas online játék keretében kerülnek reflektorfénybe. Kvízjátékunk lehetőséget kínál arra, hogy a résztvevők értékes nyereményekkel gazdagodjanak.
Bemutatta középiskolás aktív önkéntesét a Hargita megyei tűzoltóság az Életmentő szenvedéllyel elnevezésű program tízéves évfordulóján. A parancsnokság új jelentkezőket is vár a programba.
Legszebb virágaikat mutatják be, és kínálják eladásra az udvarfalvi termesztők szombaton és vasárnap a hagyományos kiállításon és vásáron. Szombaton a településen Májusfa néptánctalálkozót is tartanak, immár nyolcadik alkalommal.
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
Maros megyében 1990 óta először írtak ki népszavazást, hogy lemondassanak egy polgármestert. A mezőszengyeliek június 14-én döntenek arról, hogy maradjon a jelenlegi községvezető vagy mennie kell.
Az ügyvivő egészségügyi miniszter csütörtöki nyilatkozatának előzménye, hogy hantavírus-járvány tört ki egy Európához közeledő óceánjáró hajón.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint a helyreállítási és a kohéziós alapból megvalósuló beruházások miatt borítékolható, hogy Románia gazdasága növekedéssel zárja a 2026-os évet.
A kihívások éve lesz az idei – állítja a Maros Megyei Tanács elnöke, aki szerint az 1,18 milliárd lejes összköltségvetés fókuszában a megkezdett uniós pályázatok lezárása áll, miközben az állami források szűkössége miatt prioritásokat kellett felállítani.
A romániai üzemanyagárak jelenleg 16 százalékkal alacsonyabbak az európai átlagnál – nyilatkozta csütörtökön az Agerpresnek a Versenytanács elnöke.
Megnyílt a 11. Csíkszeredai Könyvvásár: a nyitónapon a gyerekeket Varró Dániel humoros gondolatai, a felnőtt közönséget pedig az olvasásról, figyelemről és kultúráról szóló ünnepi beszédek szólították meg.
szóljon hozzá!