
Fotó: Barabás Orsolya
Jelentős tűzeset történt csütörtökön délután Gyergyószárhegyen, kazánház, melléképület égett le, valamint a családi házban is kárt okoztak a lángok. Ottjártunkkor már a lakóház tetőzetének nagy részét lebontották, hogy minél előbb megkezdődhessen az újjáépítés. Több mint ötvenen dolgoztak a bontással, a törmelékek elhordásával, a megmentett javak biztonságos helyre költöztetésével. Anyagi és fizikai segítségre van szükség, ezért adománygyűjtésbe fogtak a helyiek.
2021. január 29., 18:092021. január 29., 18:09
2021. január 29., 19:052021. január 29., 19:05
Nem csak Gyergyószárhegyen, hanem a környező településeken is nagyon sokan megmozdultak, és felajánlották segítségüket a tűzeset károsultjainak. „Az érintett porta tulajdonosa közismert személy, több egyesület önkéntes tagja, bárki bármilyen kéréssel fordult hozzá, szívesen segített.
– hangsúlyozta Danguly Ervin, Gyergyószárhegy polgármestere. Még lehet jelentkezni a munkálatokban való segédkezésre, hiszen hosszú folyamat lesz a ház újjáépítése, amit a helyi önkormányzat, sok vállalkozás, magánember támogat.

Kigyulladt egy lakóház Gyergyószárhegyen csütörtök késődélután. A tüzet sikerült eloltani, de az anyagi kár jelentős.
Ottjártunkkor több mint ötvenen dolgoztak az udvaron, bontották a tetőzetet, hordták el a kimentett javakat. „Fontos az is, hogy fegyelmezett formában történjen az adománygyűjtés, mert sajnos szoktak ilyen esetben lenni visszaélések. A polgárőrség folyamatosan figyelemmel kíséri a történéseket, éjjel-nappal fognak járőrözni.
– részletezte a polgármester.
Fotó: Barabás Orsolya
A pénzadományokat a BCR RO10RNCB0155106407130002 bankszámlaszámra, Mincsor Katalin nevére lehet utalni, feltüntetve tárgyként, hogy adományként utalják. Az önkéntesek általi gyűjtés kapcsolattartója Szász Hajnal, akit a 0745-383 235-ös telefonszámon is lehet keresni. Több településen is lesznek még adománygyűjtő pontok a tervek szerint.
Danguly Ervin polgármester elmondta, a tűzoltók mellett a helyi kárfelmérő bizottság is összesíti a kárt, amelynek mértéke még nem ismert. Az előzetes információk szerint a tűz a kazánházból indult.
Fotó: Barabás Orsolya
Fotó: Barabás Orsolya
Fotó: Barabás Orsolya
A Bucsecs-hegységben kialakult felhőszakadás miatt villámárvíz öntötte el Bușteni üdülővárost vasárnap délután, megbénítva az egész települést. A víz autókat és embereket sodort el, és elelárasztotta az 1-es országutat.
Hat megyére másodfokú (narancssárga jelzésű), 22 megyére elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Leállt a Budapest és Bukarest között közlekedő vonat vasárnap az Olt megyei Caracal és Fărcaşele állomások között, miután meghibásodott a korszerűsített, garanciális időszakban lévő mozdony.
Részlegesen leállt vasárnap délelőtt a Facebook, a közösségi oldal jelenleg csak a mobiltelefonos applikáción keresztül elérhető, asztali számítógépről és mobil böngészőből nem.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap másodfokú (narancssárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások, viharos szél, valamint közepes, helyenként nagyméretű jégeső veszélye miatt.
Motorkerékpárok hangja töltötte be Csíkszereda főterét szombat délután: mintegy százan gyűltek össze, hogy részt vegyenek a harmadik alkalommal megszervezett Szoknyás Guruláson.
Az Alaptörvény rendelkezései szerint július 20-tól ideiglenesen Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnöke látja el a köztársasági elnök jogköreit. Az Országgyűlésnek 30 napon belül új köztársasági elnököt kell választania – ismertette Magyar Péter.
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhetedik módosítását szombaton – közölte az államfő a Facebook-oldalán. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
Egy hosszabb időszak után, amely alatt az üzemanyagok ára viszonylag stabil maradt, a piacvezető OMV Petrom is megemelte szombaton az árait, ám a többi nagy hálózattal ellentétben nemcsak a gázolajat, hanem a benzint is drágította.
Talán senki nem gondolta volna, hogy az áprilisi rendszerváltás egyik mellékes eredménye lesz a magyar parlamentarizmus feltámadása – írta Magyar Péter miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.
szóljon hozzá!